Kanye West’in yeni albümüne hiç olmadığı kadar yakın olabiliriz: Tracklist ve lansman partisi!

Ice Cube ve maskeli Kanye West, BIG3 maçında.

Kanye West’in normal düzende geçtiğimiz yıl yayınlanması gereken ve yılan hikayesine dönen 10. stüdyo albümü DONDA‘ya hiç olmadığı kadar yakın olabiliriz.

En azından fan base‘inin büyük bölümünü tatmin eden son albümünü 2016 yılında The Life Of Pablo ile yayınlayan Kanye West, geçtiğimiz 5 yılı çok enteresan geçirdi. 2018 yılında Wyoming’teki evine kapanıp harika albümler çıkaran Kanye, kendi albümü “ye” kapsamında 7 şarkı yayınlamış ve bu sayı da biraz yetersiz gelmişti açıkçası. Yine de özellikle Nas ve Pusha T albümlerinde yaptığı prodüksiyon şovu ve Kid Cudi ile güçlerini birleştirdiği KIDS SEE GHOSTS albümü dinlemeye değerdi.

Sonraki süreçte uzun süredir haşır neşir olduğu Hristiyanlık dininin çeşitli öğelerine iyiden iyiye saplanan Kanye, bütün hayatını buna göre dizayn ederken daha önce duyurduğu albümler YANDHI ve DONDA’yı yayınlamak yerine JESUS IS KING ve ilahi grubu Sunday Service Choir ile beraber Jesus Is Born’u yayınlamıştı. Daha sonra Amerikan başkanlığına aday olan Kanye West, orada da tahmin edildiği üzere hüsran ile karşılaşmıştı. Son olarak da 7 yıldır evli olduğu Kim Kardashian ile ayrılık aşamasına gelen West, Irina Shayk ile Paris’te mutlu ve toparlanmış bir şekilde görüntülenmişti. Ye, DONDA albümünü yayınlamaya da hazır gibi duruyor.

Kanye West’in son 5 yılını özetledikten sonra günümüze gelebiliriz. Kanye West bir süredir yüzünü hiçbir yerde göstermiyor ve gittiği her yere aşırı hava sıcaklığına rağmen kalın kıyafetler ve maske ile gidiyor. Bunun nedeni hakkında birçok teori varken net bir sebebi henüz bilinmiyor. Son günlerde ise uzun bir aradan sonra Kanye’yi müzikle ilgili gelişmelerin içinde görebiliyoruz. Geçtiğimiz günlerde Tyler, The Creator ile beraber stüdyoda yine maskesiyle beraber görüntülenen Kanye West’in arkasındaki beyaz tahtada çeşitli şarkı isimlerinin yazdığı görüldü ve bunların da elbette yeni albümünün tracklist’i olduğu tahmin edildi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Consequence (@constv)’in paylaştığı bir gönderi

Kaynak: Twitter (@raptvcom)

Tyler ile beraber yaptıkları bu session’ın DONDA için olup olmadığı, tahtada yazanların ise tracklist olup olmadığı henüz belli değil. Bunlar sadece tahminler, hatırlatmakta fayda var. Hatta, Kanye West’in yeni albümünün adının DONDA olup olmayacağı dahil belli değil şu aşamada. Ancak bir albümün yolda olduğu kesin, şimdi de lansman partisine geliyoruz zaten.

Tweet’te de görebileceğiniz üzere Kanye West, 18 Temmuz 2021 tarihinde Las Vegas’ta bir albüm dinleme partisi düzenliyor. Yalnızca davetlilerin girebileceği kapalı bir parti olacak bu ancak önümüzdeki günlerde en azından sözlü olarak da olsa bazı bilgiler edinmeyi umuyoruz. Kanye’den gelişmeler şimdilik bu şekilde, güncel haberler için takipte kalın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Spotify'ın en seçkin listelerinden RAPCAVIAR, yılın en iyilerini belirledi!

Sonraki İçerik

Türkçe Rap & Beach Club ortaklığı: Neden bu kadar arttı? Gösterilen tepkiler biraz abartılı mı?

İlgili İçerikler