Kendrick Lamar’dan Drake ve J. Cole’a: “TEK BÜYÜK BENİM!”

Future ve Metro Boomin‘in uzun süredir merakla beklenen ortak albümü WE DON’T TRUST YOU, dijital platformlardaki yerini aldı.

17 parçadan oluşan albümde Playboi Carti, Travis Scott, The Weeknd, Kendrick Lamar, Young Thug ve Rick Ross düetleri yer alıyor. Albüm, Future ve Metro Boomin’in ortak işi olmasına karşın şimdilik bütün spot ışıkları Kendrick Lamar‘ın üzerinde. K-Dot, Like That isimli parçadaki konuk verse’ünde Drake ve J. Cole‘u açık açık diss’ledikten sonra bütün sosyal medya bu olayı konuşmaya başladı. Bu içerikte Kendrick Lamar’ın verse’ünden öne çıkan bazı sözlere göz atalım.

D-O-T, the money, power, respect
The last one is better

Kendrick Lamar’ın ilk sahne adı ve güncel lakabı K-Dot. Burada; para, güç ve saygı arasından en iyisinin saygı olduğunu söylüyor.

 

F*ck sneak dissin’, first person shooter, I hope they came with three switches

Kendrick Lamar, verse’ünün bu kısmında Drake ve J. Cole’un ortak parçası First Person Shooter’ın adını geçirip ekliyor: “Gizli diss atmayı s*keyim!”

 

Motherf*ck the big three, ni**a, it’s just big me

Kendrick Lamar, Drake ve J. Cole, uzunca bir süredir günümüz rap müziğinin en iyileri olarak görülüyor ve insanlar bu 3 rap sanatçısını Büyük Üçlü olarak adlandırıyor. J. Cole da First Person Shooter parçasındaki verse’ünde “En iyi MC’yi seçmek zor. Ben miyim, Kendrick mi, yoksa Aubrey mi? Biz, büyük 3’lü olarak bir lig oluşturduk.” demişti.

Kendrick, bu görüşe pek de katılmıyor olsa gerek.

 

Ni**a, bum, ‘fore all your dogs gettin’ buried

Kendrick Lamar, burada bir kelime oyunuyla Drake’in For All The Dogs albümüne göndermede bulunuyor. İngilizce’de önce anlamına gelen before kelimesi, ‘fore şeklinde kısaltılabiliyor. Kendrick’in yazdığı “‘fore all your dogs gettin’ buried” sözü de “bütün köpeklerin gömülmeden önce” anlamına geliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Trippie Redd ve Machine Gun Kelly'den ortak albüm, "genre:sadboy"

Sonraki İçerik

Sagopa Kajmer 16 Nisan – 26 Nisan 2024 Konser Takvimi

İlgili İçerikler