Lupe Fiasco, MIT’de RAP DERSİ verecek!

Chicago’nun önemli rap sanatçılarından Lupe Fiasco, gelecek eğitim-öğretim döneminde çok değerli bir işe başlamaya hazırlanıyor.

Fiasco, dünyanın en saygın üniversitelerden olan Massachusetts Institute of Technology veya kısa adıyla MIT‘de rap dersi verecek.

Geçtiğimiz sene MIT’nin Sanat, Bilim ve Teknoloji Merkezi’ne zaman zaman ziyaretçi sanatçı olarak katılan Lupe Fiasco, 2022-2023 akademik yılında MIT’nin MLK adını verdiği program içinde okulun eğitimci kadrosuna katılacak. Martin Luther King’in adını yüceltmek için başlanan bu program içinde MIT, her sene normalde kadroda olmayan insanları okula davet ederek öğrencilerin alanlarında başarılı kişilerden ders alabilmelerini sağlıyor.

Tiyatro profesörü Eunice Ferreira ve belgesel yönetmeni Louis Massiah ile beraber bu yılın MLK katılımcılardan olan Lupe Fiasco, MIT’de rap dersi vereceğini şu tweet’le duyurdu:

MIT ise bu yılın MLK program katılımcılarını duyururken Lupe Fiasco’dan “Grammy kazanmış rapçi” şeklinde bahsetti.

Lupe Fiasco, geçtiğimiz gün 24 Haziran’da yayınlanayacağı yeni albümü DRILL MUSIC IN ZION’dan ilk single olan AUTOBOTO’yu yayınladı. Kaçıranlar için onu da bırakalım buraya:

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

New York City, BIGGIE'nin 50. doğum gününde büyük bir kutlama yapıyor!

Sonraki İçerik

JOEY BADA$$ kimdir?

İlgili İçerikler