New York City, BIGGIE’nin 50. doğum gününde büyük bir kutlama yapıyor!

New York City, şehrinin kahramanı The Notorious B.I.G.‘nin mirasına saygısını sunmaya hazırlanıyor. HipHop-N-More‘un aktardıklarına göre Biggie’nin 50. doğum günü olan 21 Mayıs 2022’de New York’ta birçok etkinlik gerçekleşecek.

  • Etklinliklerin başlamasından 1 gün önce yani 20 Mayıs’ta Empire State Binası; Biggie’nin çocukları, annesi Voletta Wallace, Lil’ Cease ve Lil’ Kim’in yer alacağı bir törene ev sahipliği yapacak. Çok sayıda rap efsanesi de törene katılacak.
  • 21 Mayıs günü Empire State Binası, kırmızı beyaz renkte yanacak ve Biggie’nin debut albümü Ready To Die’a saygı duruşu olarak binanın direğinde dönen bir taç yer alacak.
  • Memleketi Brooklyn’deki Barclays Center’ın girişinin üzerindeki dev ekranda klasik Biggie plaklarından oluşturulan bir video montajı yayınlanacak.
  • New York metrosu, rapçinin büyüdüğü Bedford-Stuyvesant mahallesine en yakın üç metro durağı için 21 Mayıs’a özel bir metro kartı baskısı çıkaracak.
  • Amazon Music, Clinton-Washington Av. metro durağını Biggie ile ilgili duvar resimleriyle süslemek için devralacak.
  • Önümüzdeki ay 10 Haziran’da Lincoln Center, Bad Boy/Atlantic/Rhino Records ve Christopher Wallace Estate ile ortaklaşa olarak The Notorious B.I.G. için orkestral bir saygı duruşuna ev sahipliği yapacak. Etkinlik halka ücretsiz olacak ve Amazon Music, etkinliği Twitch kanalında canlı yayınlayacak.
  • Bad Boy/Atlantic/Rhino Records, ayrıca 10 Haziran’da Biggie’nin elmas sertifikalı albümü Life After Death’in sınırlı sayıda plak versiyonunu çıkaracak. “Life After Death 25th Anniversary Super Deluxe” isimli kutuda; 8-LP’lik set ve bir kitapçıkta albüm kapağı çekiminden nadir fotoğraflar, Sheldon Pearce’ın notları ve orijinal albümde çalışan ekip üyelerinden özel yansımalar yer alacak. Koleksiyon 179.98$ karşılığında satışa sunulacak. Life After Death’in 2022 remaster haline bu setten ulaşılabilecek.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

EZHEL, Spotify'da 4 milyon aylık dinleyiciye tekrar ulaştı!

Sonraki İçerik

Lupe Fiasco, MIT'de RAP DERSİ verecek!

İlgili İçerikler