Müzik dışında her şeyi yapıyor: KENDRICK LAMAR, film yapımcılığına soyunuyor!

Son solo albümü “DAMN.” yayınlanalı 5 yıl oldu ancak Kendrick Lamar, müzikle değil başka sektörden aldığı aksiyonlarla gündemimize geliyor.

Başarılı rapçi, geçtiğimiz yıl kurduğu pgLang isimli oluşumla farklı sektörlere gireceğinin işaretlerini vermişti. Hali hazırda pgLang‘in web sitesine girdiğiniz zaman müzik, film, televizyon, sanat, kitap, podcast gibi farklı alanların altının çizildiğini görebiliyoruz.

Kendrick Lamar, pgLang’i beraber kurduğu Dave Free ile beraber bir komedi filminin yapımcısı olmaya hazırlanıyor. Filmin yapımcıları arasında Kendrick Lamar ve Dave Free dışında South Park yaratıcıları Matt Stone ve Trey Parker da yer alıyor. Henüz yönetmeni belli olmayan filmin senaryosunu Vernon Chatman yazacak. Birçok film ve dizide yazar olarak görev yapan Chatman, en çok South Park’ın senaryosuyla tanınıyor.

Adı belli olmayan bu komedi filmi Paramount Pictures tarafından dağıtılacak ve Paramount’un dijital streaming platformu Paramount+ üzerinden yayınlanacak. Filmin konusu, basına verilen şu tanım ile biraz olsun açıklanmış oldu:

“Film, bir tarih müzesinde köle canlandırması olarak staj yapan genç bir siyah adamın, beyaz kız arkadaşının atalarının bir zamanlar kendisine ait olduğunu keşfetmesiyle geçmişin ve bugünün üst üste gelmesini betimleyecek.”

İlkbahar aylarında prodüksiyonuna başlanması beklenen film için Paramount Pictures CEO’su Brian Robbins, “Paramount Pictures ve ViacomCBS ailesi adına, bu yaratıcı vizyonerlerin ilk teatral işbirliğini başlatmayı ve dünya çapındaki izleyicileri güçlü bir hikaye anlatımı deneyimi etrafında harekete geçirmeyi dört gözle bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

CORDAE'nin yeni albümünün harika düet kadrosu: Eminem, Freddie Gibbs, Gunna ve diğerleri!

Sonraki İçerik

Dünya müzik tarihinin önemli isimlerden, Atlantic Records'un kurucusu AHMET ERTEGÜN kimdir?

İlgili İçerikler