KENDRICK LAMAR uzun bir aradan sonra mikrofon başına dönüyor olabilir!

Kendrick Lamar, geçtiğimiz yılın Mart ayında pgLang isimli bir proje duyurup herkesi heyecanlandırmıştı.

2017 yılındaki DAMN. albümünden beri sessiz olan K-Dot, pgLang’i müzik, film, kitap vb. kültürel öğeler içeren kolektif bir oluşum olarak tanıtmış ve kendisi de bu oluşumda kurucu olarak yer almıştı.

Kurulduğu günden bu yana i-D dergisinde yayınlanan Kendrick Lamar & Baby Keem röportajı dışında sessiz kalan oluşum, Calvin Klein işbirliği ile tekrardan piyasaya çıkıyor.

Bu arada bahsettiğim röportajı daha önce sitede Türkçe’ye çevirmiştim, gözden kaçırdıysanız buradan okuyabilirsiniz. Epey keyifli röportajdı, tavsiye ederim.

pgLang’in Calvin Klein ile yapacağı ortaklık tam olarak nasıl olacak, açıkçası çok belli değil henüz. Bildiğimiz şöyle bir bilgi var: İşbirliği gereğince 8 şarkı yayınlayacak ve Kendrick Lamar’ın menajeri Dave Free‘nin yönetmenlik koltuğunda oturacağı 8 adet kısa film çekilecek.

İlki intro niteliğinde ve şu şekilde bir video yayınlandı bile. Kalanı ise yarın gün içinde gelecek.

Calvin Klein tarafından paylaşılan listeye göre bu şarkı ve kısa filmlerde Brent Faiyaz, Travis Bennett, Kendrick Lamar’ın kuzeni Baby Keem, Amber Wagner ve bir de Keith Powers & Ryan Destiny collab‘i yer alacak.

Başlıkta yazan bilgiyi hâlâ paylaşmadım farkındayım ancak bombayı sona saklamak istedim. Calvin Klein’ın paylaştığı listede 7. işbirliği boş bırakılmış, yani herhangi bir isim yazılmamış. Hayranlar tabii ki bunu hemen Kendrick Lamar’ın yeni bir şarkısı ve onun müzik videosu şeklinde yorumladı, ki bana kalırsa da çok mantıklı aslında. Kendrick Lamar daha önce 2016 yılında Calvin Klein’ın bir reklamında yer almıştı ve bu kadar uzun süre dinleyenlerini beklettikten sonra kendi oluşumu pgLang’i de rahatlıkla böyle bir işbirliği ile push‘layabilir. Bekleyip göreceğiz, umarım gerçekleşir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

KAYKAY kültürünün HIP HOP ile ilişkisi nasıl gelişti?

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (15 Ocak 2020) | JUICE WRLD, BANEVA, DABABY, LIL ZEY ve çok daha fazlası!

İlgili İçerikler