MÜZİSYEN ÇİFTLER

Aynı sektör içerisinde çalıştıklarından ve bu manada sosyal çevrelerini oluşturan müzisyenlerin ilişkileri de haliyle dönem dönem bu sektörden olabiliyor. Konumumuz gereği, ilişkideki en az 1 kişinin hip-hop komünitesinden olmasına dikkat edeceğimiz yeni içeriğimizde müzisyen çiftleri derledik.

Beyoncé & JAY-Z

Uzun yıllardır müzik dünyasının en çok örnek gösterilen çiftlerinden olan Beyoncé ve JAY-Z, 2000 yılında tanışmış ve ilk date’lerine 2001 yılında çıkmıştı. İkilinin beraber ilk kez mikrofon başına geçtiğinde, ortaya ’03 Bonnie & Clyde şarkısı çıkmıştı. 2008 yılında evlenen çiftin 3 çocuğu bulunuyor. Ünlü çift, 2018 yılında THE CARTERS isimli grubu duyurmuş ve beraber ilk albümleri olan EVERYTHING IS LOVE’ı piyasaya sürmüştü.

 

Big Sean & Jhené Aiko

2012 yılında prodüktör No I.D.’nin stüdyosunda tanışan ikili, 2013 yılında da Big Sean’ın Beware isimli şarkısında ilk kez bir araya geldi. Sonraki yıllarda beraber şarkılarda ve müzik videolarda yer alan ikili hakkında özellikle 2016 yılında yayınladıkları TWENTY88 isimli 8 parçadan oluşan EP sonrası ilişki dedikoduları çıktı. Ancak Jhené Aiko, o dönem prodüktör Dot da Genius ile evliydi. 2016 yılının ortalarında yapılan bir konserde Big Sean ve Jhené Aiko öpüştü ve dedikodular gerçek oldu. TWENTY88’i EP’den sonra birlikte yer aldıkları gruba koyan ikili, hem Big Sean’ın hem de Jhené Aiko’nun albümlerinde görüldü. Big Sean, 2020 yılında ortak albümlerinin yolda olduğunu söyledi ama henüz ortada bir albüm yok. İkili, Kasım 2022’de ilk çocuklarına merhaba dedi.

 

Faith Evans & The Notorious B.I.G.

Biggie ve Faith Evans, Bad Boy Entertainment’ın fotoğraf çekiminde tanışıp 8 gün sonra evlenmişlerdi. Faith, Diddy’nin şirkete aldığı ilk kadın sanatçıydı ve o dönemler 20 yaşındaydı. İkilinin ilk çocuğu olan Christopher George Latore Wallace Jr., 1996 yılında dünyaya geldi. Biggie hayattayken herhangi bir şarkıda beraber yer almayan ikili, 2017 yılında çıkan The King & I isimli ortak albümde buluşmuştu.

 

Don Toliver & Kali Uchis

İlk olarak Don Toliver’ın Drugs N Hella Melodies şarkısının müzik videosunda yakın görülen ikilinin beraberliği, Don Toliver tarafından W Magazine’e verilen röportajla doğrulandı. Yeni neslin kendi janralarında başarılı görülen müzik çifti, o günden bu yana birbirlerinin albümlerinde yer aldı.

 

Alicia Keys & Swizz Beatz

Pop sanatçısı Alicia Keys ve hip-hop prodüktörü Swizz Beatz, 2010 yılında tanışıp aynı yıl evlendi ve çocuk sahibi oldu. İkili, o günden bu yana zaman zaman beraber çalıştı.

 

 

Rihanna & A$AP Rocky

Bu yazının yazıldığı günlerde 2. çocuğunu bekleyen ünlü çift, 2012 yılında ilk kez beraber şarkı yapıp bunu konserde seslendirmişti. Sonraki yıllarda birbirlerinin konserlerine konuk olan, beraber reklamlarda ve defilelerde boy gösteren çift, 2020 yılında resmi olarak ilişkilerine başlamıştı. 2013 yılında yayınlanan ve Rihanna’nın da oynadığı A$AP Rocky’nin Fashion Killa müzik videosunu da es geçmemek gerekiyor elbette. 2020 yılında ilişkileri medyaya düşen ikilinin çocuk beklediği 2022’nin sonunda açıklandı. Mayıs 2022’de ilk çocukları doğan ikilinin, 2. çocuklarını beklediği de Rihanna’nın 12 Şubat 2023’te Super Bowl devre arası şovunda karnındaki şişkinlikten belli olmuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

VW Arena'da deprem bölgesine destek konseri: Güneş, Şehinşah, Şam ve diğerleri!

Sonraki İçerik

Prodüktörlerden deprem bölgesine destek: UNITY KIT

İlgili İçerikler