Rap müziğin efsanelerinden SNOOP DOGG’un biyografik filmi yolda!

The Universal City Entertainment Group, Batı Yakası rap’i efsanelerinden Snoop Dogg‘un biyografik filmini çekmeye hazırlanıyor. Filmin arkasında Snoop’un da büyük bir ağırlığı olacağı söylendi. Filmin senarist koltuğunda son olarak Black Panther: Wakanda Forever filminde yardımcı yönetmenlik de yapan Joe Robert Cole yer alıyor. Filmin yönetmeni de Menace II Society ve Dead Presidents gibi filmleri yöneten Allen Hughes olacak. Filmin yapımcısı da yine Allen Hughes ile beraber Snoop Dogg ve Sara Ramaker olacak.

Kariyerine 90’lı yılların başında Dr. Dre ile tanıştıktan sonra aktif şekilde başlayan Snoop Dogg, 1993 yılında yayınladığı ilk stüdyo albümü Doggystyle ile rap piyasasında kendine hızlı bir şekilde yer edindi. Oyuncu olarak da içlerinde Oscar kazanan Training Day dahil olmak üzere 40 film, 14 belgesel, 7 animasyon film ve 38 televizyon dizisinde rol aldı.

Snoop Dogg & Dr. Dre (1993)

Snoop Dogg, biyografik filminin çekilmesi hakkında şu şekilde konuştu:

“Bu projeyi ortaya koymak için uzun süre bekledim çünkü en doğru yönetmenle, en iyi yazarla ve birlikte çalışabileceğim en iyi film şirketiyle anlaşmak istedim. Benim ortaya koyduğum hikayeyi anlayan, arkamda bıraktığım mirasa değer veren bir şirketle çalışmak istedim.”

Universal’ın başkanı Donna Langley de “Snoop Dogg’un hayatı ve mirası, onu popüler kültürün en heyecanlı ve etkili ikonlarından biri yapıyor. Snoop’la Death Row Records’u satın almasından kısa bir süre sonra tanıştık ve kendi ağzından kendi hikayesini duyma şansı yakaladık. Böyle bir sanatçının hikayesini anlatabileceğimiz için mutluyuz.”

Universal, özellikle hip-hop kültürü ve biyografik işler düşünüldüğünde başarılı bir özgeçmişe sahip. Şirketin daha önce 2015 yılında N.W.A grubunu anlatan Straight Outta Compton ve Eminem’in başrolünde yer aldığı 8 Mile gibi filmlerin altında imzası vardı.

Kaynak: Hollywood Reporter

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Lil Peep'in dahil olduğu oluşum: GothBoiClique kimdir, kimlerden oluşur?

Sonraki İçerik

ASPOVA, yeni albümü Çığlık Senfonisi'nin tracklist'ini paylaştı: Kadro iştah açıyor

İlgili İçerikler