Resmi olarak açıklandı: Kasım ayı HIP HOP TARİHİ AYI olacak!

Amerika Birleşik Devletleri’nde hip hop kültürünün devlet dairelerine deyim yerindeyse sızması devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere ABD Senatosu, geçtiğimiz yaz aldığı kararla 11 Ağustos’u Hip Hop Kutlama Günü olarak duyurmuştu. Şimdiyse bütün bir ay hip hop’a adandı ve kasım ayı Hip Hop Tarihi Ayı olarak açıklandı.

ABD Senatosu’nun kasım ayını Hip Hop Tarihi Ayı olarak açıklaması sonra New York kongre üyesi Jamaal Bowman, konuyla alakalı şu demeci verdi: “Hip Hop benim hayatımı kurtardı. Hip Hop bana kendimi bilmeyi öğretti. Hip Hop beni olduğum kişi yaptı. Hip Hop Ayı’nın kutlanacak ve üzerinde çalışılacak olması; demokrasimiz, yeniliklerimiz, sesimiz ve insan olarak kim olduğumuz adına çok önemli.”

Özellikle günümüz rap sound’una verdiği yön ile hip hop için farklı bir yeri olan SoundCloud, Hip Hop Tarihi Ayı kararı sonrası platformun en iyi rapçilerini seçeceğini duyurdu. Daha sonra gelen açıklamada XXXTENTACION, Lil Uzi Vert, Young Thug, Ski Mask Slump God, Trippie Redd ve Smokepurpp‘ün platforma iş vermiş en iyi rapçiler olarak seçildiği duyuruldu.

Total
0
Shares
1 Yorum
  1. Amerika’da bu işe artık ye yo müziği olarak bakılmadığına dair kanıtlardan birisi. Kongre üyesinin yaptığı açıklama gerçekten alkışı hak ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

SUMMER CEM'in oluşumu SCORPION GANG'ten yeni proje: RAGS TO RICHES EP

Sonraki İçerik

Yıl bitmeden yeni bir JUICE WRLD albümü bizimle olacak: FIGHTING DEMONS

İlgili İçerikler