M.O.B’den çok önemli açıklamalar geldi: TEPKİ artık şirketin A&R’ı değil!

4 Mayıs 2018’de faaliyetlerine başlayan Türkiye’nin en önemli ve öncü hip-hop oluşumlarından biri olan M.O.B Entertainment, 3. yılına girmeye hazırlanırken internet sitesi üzerinden çok önemli birtakım açıklamalar yaptı.

M.O.B taşınıyor

Kurulduğundan bu yana çalışmalarını 832. Yanyol’da, Tepki’nin evinin yanında bulunan stüdyoda sürdüren M.O.B ekibi, bundan böyle başka bir stüdyoda olacak. M.O.B’nin dahil olduğu GOVINET şirketler grubu, bütün şirketlerini bir araya toplayarak 600m2 büyüklüğünde bir alana taşınıyor ve bu alanda 3 adet stüdyo, akademi, prova stüdyoları, ofis ve çeşitli workstation’lar bulunacak.

 

Yeni A&R Emre Bakış oldu

Tepki artık şirketin A&R’ı değil. “A&R ne?” diye düşünenler için kısaca açıklamakta fayda var: Açılımı Artists and Repertoire. Bu görevde bulunan kişi, plak şirketine yeni yetenekler bulmak için uğraşıp bulduğu sanatçılara belli alanlarda yol gösteriyor.

M.O.B’nin bu konudaki açıklamasını size direkt olarak aktarmak istiyorum:

“M.O.B Entertainment’in 3 yıl yönetiminde birlikte çalıştığımız ve aynı zamanda M.O.B Entertainment sanatçısı olan Kerem Gülsoy aka. TEPKİ A&R görevini 01.03.2020 itibarı ile Emre Bakış’a teslim etti. Emre Bakış’a başarılar diler, Kerem Gülsoy’a katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Kendisinin M.O.B’de her zaman özel bir yeri olacak ve tarihte Türkiye’nin en önemli HipHop oluşumunu başlatan ve başarıyla yöneten kişi olarak hatırlanacaktır. Tepki M.O.B Entertainment sanatçısı olarak çalışmalarına aynı şekilde devam edecektir.”

Open Mic olacaktı, o n’oldu?

M.O.B, bünyesine yeni sanatçılar eklemek amacıyla bir açık mikrofon etkinliği düzenleyecekti ancak son aylarda yaşadığımız malum durumlardan ötürü 2 kez ertelemek zorunda kalınmıştı. Open Mic’i sanal ortama taşıyacaklarmış -ki bu harika haber çünkü insanların katılma imkanı artar- ve detayları nisan ayı içerisinde açıklayacaklarmış.

Yeni mixtape geliyor

Evlerden çalışmalarını sürdüren M.O.B ekibi, 15 Mayıs‘da 12 parçadan oluşan “COVID832” isminde bir mixtape yayınlayacak.

Düşüncelerim

Stüdyo artık Küçükçekmece’de olmayacak gibi görünüyor, açıkçası bu beni üzen ve hayal kırıklığına uğratan bir durum oldu. Tabii ki Çekmece’den kopmazlar ama Tepki sürekli olarak “ruh”u kaybetmemek için 832. Yanyol’dan ayrılmadıklarını söylüyordu. İkinci olarak Emre Bakış’ın A&R olmasına geçelim. Zaten halihazırda M.O.B’nin yönetiminde görev alan Emre Bakış bu görevi layığıyla yerine getirecektir ancak bu açıklamadan, Tepki’nin artık sadece sanatçı pozisyonunda mı olacağını çıkarmamız gerekiyor, ben orasını tam anlayamadım. Tabii ki Tepki’nin liderliği ve abiliği devam edecektir ancak herhalde şirket yönetimine nazaran biraz daha kendi sanat kariyerine odaklanmak istedi. Yeni mixtape fikri de gerçekten hoşuma gitti. Umarım yeni sanatçıları duyabileceğimiz ancak solo olması gereken şarkıların da yeni sanatçıları duyurma adına feat haline getirilmediği bir albüm bizi bekliyordur.

Siz ne diyorsunuz tüm bu açıklamalar hakkında?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

FUTURE'ın BEAST MODE isimli mixtape'i yıllar sonra dijital stream platformlarında!

Sonraki İçerik

JUICE WRLD kimdir?

İlgili İçerikler