Rick Ross’un hayatı üniversitede ders olarak okutulacak!

Georgia Devlet Üniversitesi, 2023/2024 Eğitim Öğretim Yılı için yeni bir ders ekledi. The Legal Life of Rick Ross isimli bu derste Rick Ross‘un kariyeri boyunca iş hayatında çıktığı başarı basamakları hukuk öğrencilerine gösterilecek.

Resmi rap kariyerine 2006 yılında çıkardığı Hustlin’ isimli teklisiyle başlayan Rick Ross, bugüne dek 11 adet stüdyo albümü yayınladı. Müzikal kariyerinin yanı sıra birçok önemli iş anlaşmasının altına da imza atan Ross’un bu başarıları artık üniversite sınıflarında da konu edinilecek. Rozay’in özellikle 2009 yılında kurduğu plak şirketi Maybach Music Group, belki de hayatında en başarılı iş anlaşması sayılabilir.

Georgia Devlet Üniversitesi’nde ders veren profesör Mo Ivory, hip-hop 50. yılını kutlamak adına The Legal Life of Rick Ross yani Rick Ross’un Legal Hayatı adını verdikleri dersin gelecek eğitim/öğretim yılında hukuk fakültesi programına eklendiğini açıkladı.

“Bir rap ve hiphopsever olarak, hip-hop’ın 50. yılında Rick Ross gibi bir vizyonerin hayatını ders programımıza eklemenin daha uygun bir vakti olamazdı. Ross’un hayatıyla ilgili araştırmama başladığımda fark ettim ki; öğrencilerim, müzik zevkini daha sonra büyük emlak anlaşmaları, yiyecek ve içecek zinciri, araba ve bisiklet endüstrisinde yatırımların da dahil olduğu bir imparatorluğu dönüştüren, başarılı bir iş adamının hayatını öğrenecek.”

Bahsi geçen derste, hukuk öğrencileri Rick Ross’un iş hayatında altına imza attığı anlaşmaların detayını inceleyip o anlaşmalarda çalışan avukatların nasıl aksiyonlar aldıklarını göz atacak.

Konunun kahramanı Rick Ross da bu durumla alakalı şu şekilde konuştu:

“Bu oyunun her zaman bir öğrencisi oldum. Şimdiyse yeni jenerasyona nasıl hustle’a devam edeceklerini göstermek için sabırsızlanıyorum.”

Georgia Devlet Üniversitesi, aslında bu konseptteki dersleri ilk kez vermiyor. Üniversite, 2019 yılında başlattığı bu seride daha önce Ludacris, Steve Harvey ve Kandi Burruss’un hayatlarını öğrencelerine detaylı şekilde göstermişti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

BIXI BLAKE'den sürpriz albüm "Anka: Addendum"

Sonraki İçerik

Havoc açıkladı: YENİ MOBB DEEP ALBÜMÜ YOLDA!

İlgili İçerikler