BIXI BLAKE’den sürpriz albüm “Anka: Addendum”

Cezayir kökeni, ses tonu, flow’ları ve kullandığı terimlerle hem Redkeys Music’in hem de Türkçe Rap’in en kendine has rap sanatçılarından olan Bixi Blake, 17 Ağustos 2023 günü saat 23.32’de “Anka: Addendum TONITE” şeklinde bir tweet paylaştı.

Bu tweet, Bixi’nin 2020 yılında yayınladığı ilk stüdyo albümü Anka: The Return Of The Phoenix‘in devamı niteliğindeki ikinci albümünün yarım saat sonra yayında olacağı anlamına geliyordu.

Albümün arka planı

Bixi Blake, 6 Mayıs 2022’de yayınladığı Daha Derine isimli single’ıyla kariyerinde farklı bir sayfa açtığını belli etmişti. İlk olarak bu single, Hype Music‘ten yayınlanmıştı ve sözleriyle, müzik videodaki renkleriyle Bixi’nin geçmiş işlerine kıyasla farklı bir perspektif çiziyordu.

Hype Music’in kurucusu Tolga Akış da Bixi Blake’in albümü için hazırlıkların devam ettiğini ve iyi bir projenin yolda olduğunu söylemişti. Sonrasında Kum düetli Obsession şarkısı yayınlandı ve bu şarkı çok iyi geri dönüşlerle Bixi’nin en çok dinlenen şarkısı konumuna geldi.

Böyle bir ivmeden sonra herkes elbette Bixi Blake’den gelecek albümü bekledi ancak Bixi bir anda sessizliğe gömüldü. Bir süre sonra Instagram’ı da kapanan sanatçı, var olan Twitter hesabını da kullanmamasıyla iyiden iyiye haber alınamaz bir hale geldi.

Anka: Addendum

Yaklaşık 1 yıl süren bu sessizlik, Bixi’nin ani tweet’iyle bozuldu ve en sonunda “Anka: Addendum” isimli 2. stüdyo albümüne kavuştuk. 12 parçadan oluşan albüm Kum, Khontkar, Kozmos, MAW ve KÖK$VL düetleri içeriyor. 12 parçadan ikisi, Daha Derine ve Obsession olmak üzere daha önce yayınlanan single’lar

Hypers Music etiketiyle çıkan albümün prodüksiyonunda ise Bixi Blake, EEI, Saber, Kozmos, Uncle Y, Sway, Cem Aslan, nvtthefinest, Yvng Demo, toprak ve Emre Çengel gibi isimler yer alıyor.

Tanıtım metni

Bixi Blake albümü şu şekilde tanımlıyor:

Bixi Blake’in “Anka” adlı eseri, kişisel bir evrim olarak yeniden doğuş kavramını, “bilgi güçtür” ilkesini kullanarak motive edici bir hikaye anlatımı diliyle ifade ediyor ve birçok müzik türü içerisinde dinleyicisine sunuyor. Her kültürün kendine has bir dokunuşu var, “Anka: Addendum” hepsine dokunuyor.

Albüm kapağı

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Heijan gözaltına alındı, Muti hakkındaysa arama kararı çıkarıldı!

Sonraki İçerik

Rick Ross'un hayatı üniversitede ders olarak okutulacak!

İlgili İçerikler