Roddy Ricch’in başı belada: THE BOX çalıntı mı?

The Box, Roddy Ricch‘in 6 Aralık 2019 tarihinde yayınladığı Please Excuse Me For Being Antisocial isimli debut albümünde yer alan şarkılardan biriydi. Şarkı, özellikle TikTok’ta yarattığı etkiyle beraber çok geniş kitlelere ulaşmış ve Roddy Ricch’in kariyerindeki en büyük hit olmuştu.

Bu yazının yazıldığı anlarda Spotify’da 1.5 milyarı aşkın dinlemeye sahip olan şarkı, Roddy Ricch’in başına bela olabilir. Müzisyen Greg Perry, 1975 yılında çıkardığı Come On Down isimli şarkısındaki elementlerin ondan izinsiz kullanıldığı iddiasıyla Roddy Ricch, prodüktör 30 Roc ve Atlantic Records’a dava açtı. Davada net bir tazminat yer almazken, Greg Perry mağdur olduğu kazanımlarını geri istiyor. Bu ibare epey açık olmakla beraber, Roddy Ricch ve ekibinin büyük bir meblağ ödemek zorunda kalmasıyla sonuçlanabilir. Zira Roddy’nin The Box şarkısı ve onun ivmesiyle elde ettikleri ortada. Tabii ki öncelikle Greg Perry’nin iddialarının mahkemece kabul edilmesi gerekiyor.

The Box’ın başarısı

6 Aralık 2019’da yayınlanan şarkı, Amerika’nın en prestijli listelerinden Billboard 200’de 11 hafta üst üste 1. sırada yer almıştı. Roddy Ricch, şarkıyla 63. Grammy Ödülleri’nde 6 adaylığının 3’ünü The Box ile elde etmişti.

 

Roddy Ricch’in The Box ve Garry Perry’nin Come On Down şarkılarını kıyaslayabilmeniz adına buraya bırakıyorum.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Metro Boomin'in yeni albümü Heroes & Villains nasıl olmuş?

Sonraki İçerik

Red Bull 64 Bars, ilk sezonunu keyifli bir etkinlikle kutladı

İlgili İçerikler