Red Bull 64 Bars, ilk sezonunu keyifli bir etkinlikle kutladı

Khontkar

İlgi çekici konseptiyle Türkçe Rap alanındaki en iddialı isimleri zorlu bir söz yazımı maratonuna davet eden Red Bull 64 Bars, Türkiye’deki ilk sezonunun finalini eğlence ve müzik dolu bir etkinlikle kutladı. Basın ve sanat dünyasının katılımıyla 12 Aralık Pazartesi akşamı Asmalı Mescit BLIND’da gerçekleştirilen etkinlikte Kamufle, Motive, Tankurt Manas, Hayki, Murda, Baneva ve Kayra gibi rap sanatçıları sahne aldı.

Hayki & DJ Big Poppa

Türkçe Rap alanındaki en heyecan verici meydan okumalardan olan Red Bull 64 Bars, sanatçılarının içinde tekrar ya da nakarat olmadan 64 satırlık şarkılar yazarak stüdyoda kaydettikleri ve söz yazım yeteneklerini sergiledikleri performans odaklı bir proje olarak öne çıkıyor.

Türkiye ayağı Şubat ayında başlayan ve 16 yetenekli sanatçının kelime oyunlarını, hikâye anlatma becerilerini ve yaratıcılıklarını zorlayan Red Bull 64 Bars’ın birinci sezonu tamamlandı.

Projenin birinci sezon finalinin kutlaması 12 Aralık Pazartesi akşamı Asmalı Mescit BLIND’da gerçekleştirildi. Kültür&sanat basını ve müzik dünyasının yanı sıra Red Bull 64 Bars projesinde yer alan Türkçe Rap sanatçılarının katılımıyla hayata geçirilen etkinlikte; Kamufle, Motive, Tankurt Manas, Hayki, Murda, Baneva ve Kayra mikrofon başına geçerek proje kapsamında özel olarak ürettikleri parçaları seslendirdi.

Kamufle & DJ Big Poppa

Hip-hop ekseninde 64 satırlı şarkıların üretildiği proje, serbest stil ve hızlı düşünmenin arenası olmayı gelecek dönemde de sürdürecek. Red Bull 64 Bars’ın ikinci sezonu 2023 yılı itibarıyla başlayarak, Türkçe Rap ve Hip-hop severlerle buluşmaya devam edecek.

Motive
Ozbi
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Roddy Ricch'in başı belada: THE BOX çalıntı mı?

Sonraki İçerik

Wu-Tang'ten 36 Chambers'ın 30. yılı için hazırlanan özel kitap

İlgili İçerikler