YENİ ÇIKANLAR (7 Ağustos 2020) | JUICE WRLD, THE WEEKND, ASPOVA, ANIL PİYANCI ve çok daha fazlası!

Geçtiğimiz birkaç haftaya oranla çok da yoğun bir Release Day olmadı.

Haftanın öne çıkan işleri Amerikan piyasasında Juice WRLD ve The Weeknd‘in uzun süredir beklenen birlikteliği Smile ile Young Thug‘ın şirketi Young Stoner Life Records‘un yükselen isimlerinden Lil Keed‘in yeni albümü Trapped On Cleveland 3 iken; yerli piyasada MATRIX (Blue) albümü ile Aspova idi.

 

Juice WRLD – Smile (with The Weeknd)

Daha önce Sad ismiyle internete sızan şarkı, aylar sonra The Weeknd düetiyle yayınlandı. Şarkı, aynı zamanda Legends Never Die‘ın Deluxe versiyonunun da ilk single’ı konumunda. Şarkıda Juice WRLD ve Then Weeknd alışılagelmiş şekilde ilişkilerden bahsediyor. Duygu yüklü, hoş bir şarkı olmuş bence. Beklediğimi aldım diyebilirim.

 

Aspova – MATRIX (Blue)

17 Nisan’da Matrix (Red) albümünü yayınlanan Aspova, aynı konsepti devam ettiren MATRIX (Blue)‘yu da dün gece yayınladı. 11 şarkıdan oluşan projede ilk dinleyişimde sevdim diyebileceğim 5 şarkı bulabildim. Gayet yeterli bir sayı bence bu. Özellikle Murgs ve Motive düetli Yük Gemisi şarkısına ayrı bir parantez açmak isterim. Aspova sadece nakaratı alıp, Murgs ve Moti’ye yardırın demiş, çok gaz parça. Tablo şarkısındaki benzetmeler şahane olmuş. Worry düetli son şarkı YOK da beklediğim duyguları hissettiren parça olmuş. Genel olarak temiz bir proje, devam Aspo.

 

Anıl Piyancı & Contra & Maho G – Boş

Anıl Piyancı ve Contra daha önce YERDEN YÜKSEK isimli EP’de güzel bir uyum yakalamıştı. Bu sefer yanlarına Maho G‘yi de alıp Oğuz Baydar prodüktörlüğünde Boş isimli parçayı kaydetmişler. Bu üçlüden daha fazlasını beklerdim şahsen. Beğenmedim şarkıyı. Tekrar açıp dinler miyim, emin değilim.

 

Lil Keed – Trapped On Cleveland 3

Young Thug‘ın plak şirketi Young Stoner Life Records‘un yükselen isimlerinden Lil Keed, yeni albümü Trapped On Cleveland 3‘ü dün gece yayınladı. Young Thug, Gunna, Lil Baby, Travis Scott, Ty Dolla Sign, 42 Dugg, Future gibi güçlü düetlere sahip albüm, trap ve mumble severler için gayet başarılı olmuş. Tabii sevmek için bir de Lil Keed’in tiz sesine alışmanız gerek.

 

NLE Choppa – Top Shotta

NLE Choppa yeni albümü Top Shotta‘yı dün gece yayınladı. NLE Choppa hakkında sanırım şunları söyleyebilirim. Shotta Flow serisi ve Camelot gibi şarkılarla iyi bir ivme yakaladı, kabul etmek lazım. Ama artık bence biraz farklılaştırmalı kendisini. Yaşı henüz 17 bilmiyorsanız, bu yaşına göre inanılmaz başarılara imza attı bile tabii ki. Ayrıca kendini değiştirmek için önünde çok uzun yıllar var.

 

Cardi B – WAP (feat. Megan Thee Stallion)

Uzun süredir hiçbir şarkı yayınlamayan ve sessiz olan Cardi B, dönüşünü Megan Thee Stallion düetli şarkısı WAP ile yaptı. Harika bir kapağa sahip olan şarkı için çok yorum yapamayacağım. Çünkü, Cardi B’yi hiç ama hiç sevmiyorum.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ASPOVA'dan yeni albüm: MATRIX (Blue)

Sonraki İçerik

Türkiye'de R&B kültürü: Ülkemizde R&B/Trapsoul ne durumda?

İlgili İçerikler