MOB ENTERTAINMENT’ta yaprak dökümü: Uzi, Motive ve Aksan oluşumdan ayrıldı!

Türkiye’nin önde gelen hip-hop plak şirketlerinden MOB Entertainment‘ın sanatçıları Uzi, Motive ve Aksan artık oluşumun bünyesinde yer almayacaklarını açıkladı. Şirketin A&R’lığını üstlenen Emre Bakış da görevini bıraktığını söyledi.

MOB Entertainment, 2018 yılında Tepki‘nin önderliğinde ve Ünal Yüksel‘in yatırımlarıyla kurulmuştu. Türkçe Rap’e bir devrim gibi düşen şirket, hiç tanınmayan yetenekli gençleri piyasaya çıkardı ve örnek vermek gerekirse o gençlerden biri olan Uzi, şu an zirvede. Yetenekli gençleri, hak ettikleri yatırımlarla buluşturan ve yıllardır Türkiye’de aranan havayı yaratan şirket, dinleyicilerde büyük bir heyecan oluşturmuştu.

Şirkette yakalanan kolej havası, sanatçıların ürettikleri işleri istedikleri zamanda yayınlayamamasından ötürü bozulmuştu. 2019 yılında ilk ayrılıklar başladı. Şirketten ayrılan ilk isimler 832. Yanyol grubunun bazı üyeleri olmuştu. O dönemde de “MOB dağıldı” gibi söylemler ortaya atılsa da şirket yoluna devam etmiş ve büyük başarılara imza atmıştı. 2020’de ise, şirketteki birçok sanatçıyla arası bozulan Tepki oluşumdan ayrılmıştı.

Motive ile Aksan

Uzi ve Motive, şirketin demir başları olarak devam ediyorlardı. 2021’in Mart ayında Uzi’nin MOB etiketiyle çıkardığı debut albümü Kan, listeleri altüst ederek büyük başarılara imza attı. Motive, Tuhan, Güneş gibi isimler de gayet iyi rakamlara ulaşıp yükselmeye başlamıştı. Bilinirlik anlamında belirli bir seviyeyi geride bırakan sanatçılar, artık kendi kariyerlerini kendileri yönetebilecek hale geldiler ve şirketten ayrılmayı tercih ettiler büyük ihtimalle. Tabii 3 sanatçının aynı günde ayrılması, şirketle ilgili birtakım sorunlarının olup olmadığını düşündürtüyor.

Motive’yle 26 Kasım 2020’de yaptığımız röportajda, neden halen MOB bünyesinde yer aldığını sormuştuk ve “Bana sunulan çoğu şeyi en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyorum. Burada bulunmamın sebebi artık kendi vizyonum ve kariyerimi %80 benim yönetmemdir.” cevabını almıştık. Demek ki bundan sonra kariyerinin %100’ünü kendisi yönetmek istiyor.

Buradan sonra MOB’nin nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Bünyesinde çok az sanatçı kaldı ancak bu sanatçılara şu ana kadar neredeyse hiç yatırım yapılmamıştı. Belki ellerinde kalan sanatçılar üzerinden giderler, belki de bünyelerine yeni sanatçılar katarlar. Uzi ve Motive’nin merakla beklenen MORTAL KOMBAT albümünün MOB etiketiyle mi yoksa bağımsız şekilde mi çıkacağıysa ayrı bir muamma.

MOB’den ayrılanlar ve şirketin bünyesinde devam edenlerin hepsini listelediğimiz içeriğe buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Son yılların en zayıf XXL Freshman Class'ı duyuruldu: 42 Dugg, Morray ve diğerleri

Sonraki İçerik

KENDRICK LAMAR sahnelere geri dönüyor: Las Vegas'ta sahne alacak!

İlgili İçerikler