YOUNG THUG, konser şirketinin davası sonrası 6 milyon dolar kaybetmenin eşiğinde

Mayıs ayından bu yana bulaştığı çete aktiviteleri nedeniyle RICO suçlamalarının odağında hapiste bulunan Young Thug‘ın başı bu kez de bir başka olayla belada.

2017 yılında konserlerini düzenlemesi adına AEG isimli şirketle anlaşan Thug, şirketinin iddiasına göre anlaşmanın getirdiği şartlara uymadı. AEG, daha önce 2020 yılında Young Thug’ın sözleşmeye uymadığını söylemiş ve dava açmıştı. Normalde 25 Ekim 2022’de görülecek dava, Young Thug’ın bu tarihte içeride olacak olması sebebiyle 24 Ocak 2023’e ertelendi.

AEG’nin avukatı Kathleen Jorrie, olayı şu şekilde özetliyor: “2017 yılında yaptığımız anlaşmaya göre Bay Williams’ın konserlerinin tanıtımı AEG’nin elinde. Ancak Bay Williams ve YSL, AEG’nin bu haklarına saygı göstermeyerek AEG’den habersiz konser düzenleyip konser gelirlerini de kendilerine sakladılar.”

AEG açtığı tazminat davasıyla, karşı karşıya bu mağduriyet sonrası yaşadığı gelir kaybı, Young Thug ve YSL konser hakları ve avukat ücretleriyle beraber 6 milyon dolarlık bir kazanım bekliyor. Bakalım halihazırda zor günler geçiren Young Thug’a bir darbe de buradan gelecek mi?

 

Kaynak: 1

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

HOPSIN'in "I'll Mind of Hopsin" serisinin son bölümünün hikayesi

Sonraki İçerik

Kobe Bryant'ın kısa süreli müzik kariyeri

İlgili İçerikler