KLEO & SEGAH ile A La Carte üzerine röportaj “Kırık’ı yayınlayamıyoruz!”

© Baran Keski

Kleo ve Segah, 2023 yılını oldukça yoğun geçiren bir prodüktör ikilisiydi. 14 Nisan 2023 tarihinde Mavi düetli “Küstük mü?” isimli single’larıyla kendi profillerinden ortak ilk şarkılarını yayınlayan ikili, yıl boyunca Jako, ATE ve MAW düetli single’lar karşımıza çıkmıştı. Son olarak Motive düetli A La Carte ile beraber artık ortak albümlerine iyice yaklaşmış oldular.

Kleo ve Segah ile çok yakında yayınlayacakları albüm öncesinde A La Carte single’ının gelişme sürecini, onlardan izinsiz yayınlayan Takip isimli parçayı ve birçok kişinin uzun süredir beklediği ama bir türlü resmi olarak çıkmayan Kırık‘ı konuştuk.

Rapertuar: A La Carte’nin yapım aşaması nasıl geçti? Önce beat mi oluştu, yoksa Motive’nin sözlerine göre beat mi yapıldı?

Segah: Önce beat yapıldı. Motive o sıra şehir dışında turnede olduğu için bir araya gelemedik. Sözlerin bir kısmını orada yazdıktan sonra İstanbul’a döndüğünde hep beraber şarkıyı bitirdik.

Motive’yle parça hakkında konuşmalarınız nasıl geçti? A La Carte konsepti nasıl oluştu?

Segah: Öncelikle parçayı hepimiz çok sevdik ve bi görsel dünya yaratmak istedik. Konsept hakkındaki fikir Motive’den çıktı, sonrasında brainstorming esnasında her taş yerine oturdu. Şarkıdaki konseptin felsefesi yerli yerine oturup tüm detayları içimize sindikten sonra sizlerin beğenisine sunduk.

© Baran Keski

A La Carte, sizin prodüktörlüğünüzdeki ikinci Motive şarkısı oldu. İlk çıkan parça sizden habersiz çıkan Takip’ti. Zaten Motive de bu konuya A La Carte’de değiniyor. Sİz de bir şeyler söylemek ister misiniz Takip’le alakalı?

Kleo: Takip normalde Motive ile ortak yayınlamayı düşündüğümüz 4 parçalık MENTAL EP’nin ilk şarkısı olacaktı. Motive, şarkının çıktığı dönemde konuyla ilgili detayları açıklamıştı zaten. Bu süreç hepimizi yıprattı davalar vs derken. Artık söyleyebileceğim tek şey; keşke şarkı demo haliyle değil de mix, master final versiyonuyla yayınlansaydı fakat maalesef içinde bulunduğumuz dönemde kişisel menfaatler sanatın ve sanatçının önüne geçebiliyor. 🥲

Sizden, yine Motive’yle beraber hazırladığınız Kırık isimli parça bekleniyordu aslında. O parça neden çıkmadı, çıkacak mı?

Kleo: Evet normalde albümde “A La Carte” yerine “Kırık” olacaktı. Klibini YouTube’a yükleme aşamasında, şarkımızın çoğu kişinin tahmin ettiği şirket tarafından bizden habersiz ve iznimiz olmadan lisanslandığını öğrendik. Müzikal anlamda en büyük 2. darbe bu oldu benim için. Şu an tüm hukuki süreç devam etmekte olduğu için maalesef şarkıyı sizlerin dinletisine sunamıyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Pashanim, "Afrin'e özgürlük!" dedi ve tepki çekti

Sonraki İçerik

BIXI BLAKE'in "Atalarım" dediği Tuareglerin hikayesi

İlgili İçerikler