BEGE’nin yakında çıkacak albümünün harika düet listesi!

DJ Artz & BEGE

Berkcan Güven ya da müzikte kullandığı mahlasıyla BEGE, yakın zamanda bir albüm çıkaracak. Birkaç gün önce de bu albümün düet listesini Instagram’dan yayınladı ve gerçekten heyecanlandıran bir liste olduğu söylenebilir.

Normalde sosyal medya fenomeni olan Berkcan Güven, eğlence amacıyla YouTube’a şarkılar üretmeye başlamıştı. Bunlara bir YouTube içeriği olarak bakıyordu ve kendisi de bir iddiası olmadığını söylüyordu ancak bu işin üzerine düşünce ve iyi yorumlar alınca işleri ciddileştirdi ve bir albüm yapmaya karar verdi. Şu ana kadar direkt müzik yapma amacıyla çıkarmış olduğu 5 şarkısı var ve bu şarkıların dinlenme sayıları gerçekten çok yüksek. YouTuber/Rapçi profillere karşı çıkan çok fazla insan olsa da, Berkcan’ın bu işi iyi yaptığını ve bu kültürü gerçekten yaşadığını düşünen de birçok insan var. Ben de aslında fenomenler arasından bir tek BEGE’yi beğendiğimi söyleyebilirim. Hem küçüklüğünden beri bu müziği dinlemesi ve hip-hop kültürüyle iç içe olması biraz daha normalleştiriyor her şeyi. Rap’in popülerliğinden nemalanmaya çalışan ve kitlesini kullanarak, yaptığı rezalet şarkıları milyonlara dinleten bir fenomen olarak görmüyorum ben Berkcan’ı. Hem her fırsatta rap’e ve rapçilere de destek olmaya çalıştığını, kitlesini rap müziğe yönlendirmeye çalıştığını da görüyoruz.

Neyse, artık albümün düet listesine geçelim. BEGE’nin albümünde şu isimler yer alacak:

  • Emir Taha
  • Murda
  • Bixi Blake
  • DJ Artz

Emir Taha, son zamanlarda gerçekten dikkatimi çeken biriydi. İcra ettiği müzik Türkiye için farklı bir tür ve bunu denemesi bir cesaret. Hiç dinlemediyseniz bir bakmanızı öneririm. Murda zaten BEGE’nin yakın arkadaşı, onun olması garip değil ancak Bixi Blake ismi beni gerçekten heyecanlandırdı. Severek dinlediğim, trap müziğe olan önyargıları kıran bir MC kendisi. DJ Artz feat’i de çok ilginç çünkü DJ Artz, albümde beat’leri dışında vokaliyle de yer alacakmış. En son Tepki‘nin 2016’da çıkan “Tepki Featurings Hip Hop” albümündeki “İnadına” parçasında rap yaptığını gördüğümüz Artz’ı yeniden bu şekilde duyacak olmak bir merak uyandırıyor insanda. Bilmiyorum, belki de troll bir biçimde birkaç şey söylüyordur ve rap yapmıyordur, belli olmaz.

Henüz albümün ne zaman çıkacağını bilmiyoruz. Prodüktörlüğünü DJ Artz‘ın yapmış olduğu HARMANKARDON isimli şarkı ise 16 Ekim 00.00’da dijital platformlarda; bir gün sonra ise müzik videosuyla YouTube’da olacak.

Siz, YouTuber’ların rap yapması ve BEGE’nin yakında çıkacak albümü hakkında ne düşünüyorsunuz?

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

OHASH ile RÖPORTAJ! Gelecek planları neler, MGL 47'ye ne oldu, Ezhel ile çalışmak nasıl bir his?

Sonraki İçerik

6 maddeyle LIA SHINE'ın bu kadar hızlı yükselmesinin sebepleri! [+Kendisi bunu neye bağlıyor?]

İlgili İçerikler