OHASH ile RÖPORTAJ! Gelecek planları neler, MGL 47’ye ne oldu, Ezhel ile çalışmak nasıl bir his?

Genç yaşında -bize kalırsa- kendisine Türkçe rap komitesi içinde güzel bir yer ayırtan, yakın bir zamanda yeni albümünü dinleyicilerin beğenisine sunacak olan Ohash, nam-ı diğer Shahulean ile süper bir söyleşi gerçekleştirdik.

Şam ile beraber kurdukları MGL 47‘ye ne oldu, Ezhel ile çalışmak nasıl bir his, yeni albümünde bizleri neler bekliyor gibi birçok sorunun cevabını bulabileceksiniz. Keyifli okumalar!

 

Rapertuar: Öncelikle, şu anki hayatından memnun musun?

Ohash: Evet gayet memnunum ve biraz heyecanlıyım çünkü Ekim’de Lil Baba çıkıyor! O çıkınca yavaş yavaş hayatımın düzenini oturtacağıma inanıyorum.

Ohash kimdir? Müzisyen kimliğinin dışında Ohash kimdir, neler yapar?

Ohash’ın müzik dışında hiçbir şeyi yok aslında, yani daha doğrusu müzik yapmaktan başka bir seçeneği yok. Çünkü okulu bırakalı 5 sene oluyor ve artık bazı şeyler için çok geç. O yüzden kendi parasını kendi kazanıp kendi ayaklarının üzerinde durmak zorunda. Bu soruya Ohash müzikten başka hiçbir şey yapmıyor diyebilirim ??‍♂️

“Şu an hazırda bekleyen 5 tane mixtape ve 3 tane albümüm var. Şimdi de aynı anda 2 tane mixtape ve 3 tane albümün üzerinde çalışıyorum. Yani toplam 120 şarkıya yakın şarkım var şu anda ve hepsi 2022’ye kadar çıkmış olur diye umuyorum.”

Son olarak Dr. Zehir’in albümünde yer almıştın. Oradan devam edelim. Senin için ne ifade ediyor Dr. Zehir, anlatabilir misin biraz?

Tarhan Abi resmen benim öz abim. Hiçbir karşılık beklemeden bana hep iyilik yaptı ve herkes karşımdayken o benim arkamda durdu. Zamanında hiç kimse bana inanmıyorken bana inanan tek kişi o idi. O benim kötü günlerime de şahit oldu, diğerleri gibi iyi günlerimde ortaya çıkmadı ve işlerim yoluna girince bana karşı tavrı değişmedi ? O yüzden onun yeri bende çok ayrı.Düet dışında beat de verdin Dr. Zehir’in albümünde. İşin prodüksiyon kısmında da iddialı mısın?

Hayır şu an prodüksiyon kısmında hiç iddialı değilim. Ama ŞU AN ? Ben çok üretken biriyim ve hep kendimi geliştirmeye çalışıyorum hiçbi’ zaman “Ben buyum, benden bu kadar, daha fazlasını yapamam.” demedim ve hep sınırları zorladım. Şu an hazırda bekleyen 5 tane mixtape ve 3 tane albümüm var. Şimdi de aynı anda 2 tane mixtape ve 3 tane albümün üzerinde çalışıyorum. Yani toplam 120 şarkıya yakın şarkım var şu anda ve hepsi 2022’ye kadar çıkmış olur diye umuyorum. O yüzden üzerinde çalıştığım projeleri de bitirince bi’ süre rap’i bırakıp prodüksiyona yönelmeyi düşünüyorum.

“Nerden Nereye’nin kaydı bitince (bittiğini bilmiyordum) “Abi, kalem kağıt getiriyim mi?” dedim, O da “Yok gerek kalmadı bitti zaten.” dedi.”

Hiphop camiasına -en azından Türkiye için- oldukça erken girdiğin bir gerçek. Sence önünde uzun yıllar olduğu için bir avantaj mı bu, yoksa insanların ilerleyen yıllarda senden sıkılma ihtimali var mı?

Önceki soruda da dediğim gibi yakında seri üretime geçip sonrasında uzun bi’ süre ortalıkta görünmeyip kendimi özleteceğim. Ama şunu söyleyebilirim her ne kadar işlerimin “çoğu” tarz olarak aynı kategoriye girse de, şarkılarımda aynı teknikleri kullanmamaya ve aynı şeyleri tekrarlamamaya özen gösteriyorum. Ama her tarzda bir şeyler denediğim için her şarkım farklı bi’ kitleye hitap edecek. O yüzden her dönem yeni bi’ kitle beni seviyorken eski olan kitle benim o tarzımdan hoşlanmayacak. Ama aynı şeyleri tekrarlamadığım için kimse benden sıkılmaz merak etmeyin ?

Şam’ın malum olaylarından sonra Şam, sen ve Noisart olarak MGL 47 adında bir oluşum kurmuştunuz, hatta senin de elinde oluşumla alakalı bir dövme var. Ne oldu o oluşuma, açıklayabilir misin o durumu?

O oluşum dağıldı. Ama Şam’la aramızda herhangi bir problem yok. Hemen hemen her gün konuşuyoruz ve aramız gayet iyi hatta ilerde beraber ortak albüm yapmayı bile düşünüyoruz, sadece grup olarak olarak kariyerlerimize devam etmek istemedik çünkü o sıralar yaşadığımız psikolojik problemlerin etkisiyle gaza gelip öyle bi grup kurmuştuk. Dövmemden pişman değilim bazen her ne kadar kötü şeyler hatırlatsa da benim için anlamlı bir dövme ve bir anı olarak kalsın istiyorum. Ama tabii ki pişman olduğum konular var, mesela bazı abilere küfretmem veya onlara emin olmadan iftira atmam gibi şeyler.

Ohash ve Ezhel

Bu sitede kiminle röportaj yapsak Ezhel ile çalışmak istediğini belirtiyor. Sen bunu gerçekleştirmiş birisi olarak, neler söylemek istersin Ezhel ile alakalı?

Onunla çalışmak baya eğlenceliydi hahaha. Nerden Nereye’nin kaydı bitince (bittiğini bilmiyordum) “Abi, kalem kağıt getiriyim mi?” dedim, O da “Yok gerek kalmadı bitti zaten.” dedi. Ben mikrofonu veya sesini kontrol ediyor zannediyordum anasını satıyım, nerden bileyim freestyle yaptığını ?

Motive, Şam, Baneva ve senin yer alacağın bir şarkının geleceğini biliyor ve uzun süredir de herkes gibi bekliyoruz. Çok soruldu evet ama sormadan da geçemeyiz. Herhangi bir gelişme var mı şarkı hakkında?

Valla ben ve Motive girdik şarkıya, Şam’a ve Baneva’ya sorun bu soruyu.

Baneva, Ohash, Motive ve Şam

Gelecek projeler demişken de Lil Baba isimli teklini ve yeni albümünü konuşalım. Neler bekliyor bizi?

Çok eğlenceli bi albüm bekliyor sizi! Tam arabalarda ve mekanlarda çalmalık, o yüzden dinlerken anlam aramayın lütfen.

Henüz çalışmadığın ama çalışmayı istediğin isimler var mı, varsa kimler?

Bugy ve aia.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

CHILDISH GAMBINO'nun sahne adı nereden geliyor?

Sonraki İçerik

BEGE'nin yakında çıkacak albümünün harika düet listesi!

İlgili İçerikler