Ben Fero, YENİ KASET hakkında: “Zorla güzellik olmaz.”

© Uğurcan Arslan

Geçtiğimiz günlerde Ben Fero‘nun 2020 yılında yayınladığı YABANİ isimli EP’ye girenler bir değişiklik fark etti. Ezhel düetli KRAMP şarkısının adı YENİ KASET olarak değiştirilmişti. Şarkının kısalan süresi de dikkat çekici bir detaydı.

Şarkıya girip dinlediğinizde Ezhel’in kısımlarının çıkarıldığını fark ediyordunuz. Birçok kişi bunu Ben Fero’nun son dönemde Ezhel’i yoğun bir şekilde eleştirmesi ve son olarak NEY LAN şarkısında diss’lemesinin bir yansıması olduğunu düşündü. Aslında durum da böyleydi ama bu istek Fero tarafından değil Ezhel tarafından gelmiş.

Ben Fero ve Ezhel, konuyla alakalı herhangi bir açıklama yapmadığı için durumu tam olarak anlayamamıştık. Ta ki bugüne kadar. Fero, Instagram hesabının story bölümünden duruma şu cümlelerle açıklık getirdi:

“Şarkının yeniden düzenlenmesini isteyen ben değilim. Projede ben ve diğer yorumcu dışında 6 kişinin emeği var. 4 satır için diğer 6 kişinin mesaisini ve kendi çalışmalarımı silmek istemedim. Bu şekilde bir çözüm düşündüm. Ben de eski versiyonunun daha zengin olduğunu düşünüyorum ama zorla güzellik olmaz. HERKESE İYİ HAFTALAR.”

Bu açıklamadan da anlıyoruz ki Ezhel, Ben Fero’dan eski adıyla KRAMP, yeni adıyla YENİ KASET’teki nakaratının kaldırılmasını istemiş.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Yalçın Birol'dan keşfedilmek istenen müzisyenlere açık çek: ÖNCE SEN İZLE

Sonraki İçerik

CRITICAL, ilk albümü CELONAPS'in tarihini ve tracklist'ini paylaştı

İlgili İçerikler