FIGHT KULÜP 2’de son durum ne? YAŞANANLARIN ÖZETİ ve KADRONUN SON HALİ!

Fight Kulüp 2‘de olaylar bayağı bir karıştı, siz de farkındasınızdır. Aylar önce efsane bir kadro açıklanmıştı, o kadro habersiz şekilde iptal oldu ve geçen haftalarda yeni bir kadro açıklandı, büyük linç geldi, o kadro da iptal oldu, yeni bir kadro daha açıklandı, MC’lerden açıklamalar geldi…

Bu içerikte bunları özetleyip kadronun son halini de listeleyeyim, dedim çünkü gerçekten insanların kafası karıştı.

Fight Kulüp’ün ilkinde bildiğiniz gibi Killa Hakan, Ceza, Ezhel ve Ben Fero yer alıyordu. Fight Kulüp 2‘nin geleceği Killa Hakan tarafından açıklanmıştı ve bu kez kadroda Ceza, Ezhel ve Şehinşah‘ın yer alacağı söylenmişti. Biz de bu kadroya çok sevinmiştik tabii ki.

Ezhel ve Killa Hakan.

Ancak sonra nedense bu kadro iptal oldu ve geçtiğimiz haftalarda Killa, yeni bir kadro açıkladı. O kadroda şu isimler yer alıyordu: Killa Hakan, Massaka, KC Rebell, Ceza, Summer Cem ve Reynmen.

Bu kadro önce Reynmen’den ötürü, sonra da KC Rebell’den ötürü büyük bir linçle karşılandı. Reynmen’in rap ile alakalı olmaması ve bir fenomen olmasından ötürü dinleyiciler tepki gösterdi ancak KC Rebell’e tepki gösterilmesinin sebebi, geçmişte “Kürdistan” isimli bir şarkı yapmış olmasıydı. Massaka, KC Rebell’i altyapıda anlaşamadıklarından ötürü kadrodan çıkardıklarını söyledi; ardından Killa Hakan, “Kürdistan” isimli şarkının varlığından haberdar olmadığını, öğrenince kadrodan çıkardıklarını söyledi. Orada da bir karışıklık yaşandı yani.

KC Rebell kadrodan çıkınca biz sadece bir isim eksildi olarak olaya bakarken bir anda birkaç yeni kişi eklendi ve yeni bir kadro daha açıklandı.

Fight Kulüp 2 kadrosunun son hali

  • Killa Hakan
  • Massaka
  • Ceza
  • Summer Cem
  • Contra
  • Khontkar
  • Reynmen (Kadrodan ayrıldı)
  • Anıl Piyancı

Bu kadro da eleştiri yağmuruna tutuldu çünkü her ne kadar büyük isimler olsa da çorbaya dönmüş bir kadroyla karşı karşıyayız gördüğünüz üzere. Fight Kulüp de Katliam serisi gibi bir şeye dönüştü bu kadroyla.

Reynmen’in kadroda olmasıyla alakalı Killa Hakan, “O bizim sadece nakaratımızı okuyacak, çok iyi bir çocuk, geçen sene Fight Kulüp lincinde bizim yanımızda duran ilk isimlerden biri oydu” gibi bir açıklama yaptı. Bunun üzerine Joker, “Bizim aramızda birine ‘çok iyi çocuk, feat atalım’ dendiğinde, ‘çok iyiyse gidip camii yaptırsın’ derdik” gibisinden bir tweet attı vs. vs. Başlıkta da belirttiğim gibi özetliyorum olayları.

Ceza zaten Joker’in kendisiyle ilgili attığı bir tweetten sonra geçtiğimiz günlerde linç yemişti biliyorsunuz. Bu kadronun içinde yer aldığı için de o linç büyüdü haliyle. Kendisi de konuyla alakalı şöyle bir açıklama yaptı: “Bu şarkı Killa Hakan’ın. Ben de diğer sanatçılar gibi konuğum. İlk açıklanan kadroyu ben de sizler gibi paylaşımdan sonra öğrendim. Sonra değişmiş. Beni bilgilendirmeyi ya da şart olmasa da onayımı almaya gerek duymamışlar. Kimlerin yer alacağına Massaka ve Killa Hakan karar veriyor. Kısacası benim açımdan durum bu. Herkese saygı ve sevgilerimle.”

Ceza’nın da yakın dostu Killa Hakan’a böyle sitemkâr bir açıklama yapması şaşırtıcı gerçekten. Olay ilginç bir noktaya gitti, bakarsınız birileri daha ayrılır kadrodan.

Siz tüm bu olaylar ve Ceza’nın son açıklaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

GÜNCELLEME: Söylediğim gibi kadroda değişiklik oldu ve Reynmen, kendi isteğiyle Fight Kulüp 2’den ayrıldı. Ayrılma sebebi olarak da şunları söyledi: “Fight  Kulüp 2’de olmayacağım. Sebebi ise yıllarca müziğini icra etmiş, bunun için mücadele vermiş, sonunda verdiği mücadelenin meyvesini yiyebilmiş ve insanların hayatlarında yer edinebilmiş o çok saygı duyduğum insanların müziğine, mücadelesine ve emeğine sırf bir projede dahil olduğum için bu zamana kadar yaptıkları her şeyi hiçe saymanız ve onlara ettiğiniz saygısızlıklara sebep olmuş olmamdır. Kimsenin, yıllarca sahip olmaya çalıştığı kutsalına laf getirmem, getirmek de istemem, haddime değil. Kimsenin ekmeğine taş olmak da istemem. O insanlar hâlâ çok değerli ve yaptıkları şeyi en iyi şekilde yapmaya devam ediyorlar ve umarım ki daha iyi olmaya devam edecekler. Sevgiler, saygılar.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (21 Ağustos 2020) | Nas, Epidemik, Stap, PHARRELL WILLIAMS, JAY-Z ve dahası!

Sonraki İçerik

3 yıl önce bugün: AMERİKA PİYASASININ hareketli günü!

İlgili İçerikler