YENİ ÇIKANLAR: 19 Şubat 2021 | TEPKİ, TRIPPIE REDD, KAMUFLE, CJ ve çok daha fazlası!

Kış mevsimini bitirmeye yaklaşırken yeni bir Release Day ile karşınızdayım.

Çok yoğun olmayan ama tadında bir hafta oldu bence. Türkiye’de Tepki Şehir Efsanesi albümüne 6 şarkı ekleyerek Deluxe versiyonu yayınlarken, Amerika’da Trippie Redd’in Pegasus Deluxe veya Neon Shark olarak adlandırdığı yeni albümü ile sadece 2 şarkıyla piyasayı alt üst eden CJ’in debut EP’si öne çıkan işlerdi.

 

Tepki – Şehir Efsanesi (Deluxe)

Tepki, Şehir Efsanesi albümünün üzerine Eko Fresh, Fery ve Furkan Karakılıç düetleri de içeren 6 yeni şarkı ekledi. Açıkçası ben Eko Fresh düetini baya bekliyordum. Beklediğimi de aldım o parçadan, eğlenceli bir parça olmuş. KOD şarkısı özellikle beat olarak baya başarılı ama drill türüne hâlâ ısınamadım, özellikle Türkçe olduğu zaman. Genel anlamda Kanunsuz ve Zaferin Likörü dışında kesinlikle beğendim ben Deluxe eklemesini.

 

Trippie Redd – Pegasus: Neon Shark vs Pegasus Presented By Travis Barker (Deluxe)

Trippie Redd de Tepki gibi Deluxe bir iş yayınladı ancak Deluxe demek de haksızlık olur sanırım. 14 şarkı var çünkü. Trippie Redd, Neon Shark adını verdiği bu versiyon için Travis Barker ile çalışmış. Pegasus albümünü ben baya baya beğenmiştim, hâlâ oldukça fazla dinliyorum. Travis Barker Pegasus’taki işlere göre farklı bir sound’da işler çıkartan bir prodüktör ama onun da işlerini başarılı buluyorum. Keyif aldığım bir proje oldu özetle.

 

Kamufle & Aspova – darda kal

Kamufle ve Aspova ikilisinin uyumu beni meraklandırmıştı ilk duyduğumda. Aspova’nın yalnızca nakaratta yer alma ihtimali korkutmuştu hatta ama neyseki öyle değil. Açıkçası şarkının bazı sözleri şaşırttı beni. Özellikle Aspova tarafından bu kadar sert sözler beklemiyordum. Emin olmamakla beraber kısa süre önce dağılan Masta Jam üyelerinden bazılarına yöneltiyor bu sözleri sanırım. Önümüzdeki günlerde zaten işin aslını öğrenmiş oluruz. Kamufle’nin kısmı da iyiydi genel anlamda. Beğendiğim şarkılardan oldu bu hafta.

 

CJ – Loyalty Over Royalty

Whoopty şarkısıyla yükselişte olan drill piyasasında büyük bir çıkış yakalayan CJ, daha sonra “BOP” şarkısıyla beraber de debut EP’ye doğru yolunu yapmıştı. Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Pop Smoke’u kendisine idol olarak aldığını her fırsatta belirten CJ, debut EP’si Loyalty Over Royalty’i de Pop Smoke’un ölüm yıldönümünde yayınladı. 8 şarkılık projenin daha önce 2’si yayınlandığı için elimizde 6 şarkı kalıyor. Goin’ UP şarkısıyla beraber 2-3 parçayı beğendim ben açıkçası. CJ için drill popüler olduğu için tuttu ve one hit wonder olabilir şeklinde düşüncelerim vardı ancak bu projeyle gösterdi ki belli bi potansiyeli var, bakalım kariyeri nereye doğru evrilecek?

 

Sansar Salvo – Sen de Böyle İstiyorsun

Sansar Salvo’nun uzun süredir ilk kez kapak tasarımını başarılı buldum. Güzel bir iş çıkartılmış. Şarkı için de olumlu konuşabilirim. İnsanı düşünceye iten sözler, Sansar’dan alışık olduğumuz kafiyelerle buluşmuş. Yine de şarkıda tempo yer yer düşüyor bence, bu da sürekli açıp dinlemeye engel diye düşünüyorum.

 

Russ – MISUNDERSTOOD

Russ’ın kapak olayına bayılıyorum. Bulduğu bu yöntemle neredeyse hiç uğraş vermiyor ancak kötü işler de çıkartmıyor. Bazen tek bir çizik ile de anlatmak istediğini anlatabiliyor. Şarkı, altyapısı ve Russ’ın vokali bakımından chill bir şarkı. Ben başarılı buldum, şans verin derim.

 

Sokrat ST – Toska

Sokrat’ın müziği pek bana hitap eden bir tarz değil. Deniz Tekin düetli parça keyifli olmuş, geceleri dinlenesi. Şanışer ile de doğal bir uyumları var, birbirlerini iyi tamamlıyorlar. Orta şeker bir proje benim için.

 

Lil Yachty – Hit Bout It (feat. Kodak Black)

Yeni nesilden çok da sevmediğim 2 rapçinin bu şarkısında arkada hareketli bir altyapı varken Lil Yachty bayık ve beat’ten kopuk bir verse giriyor. Baştan beğenmediğim bu şarkıyı ara sıra şaşırtıcı performanslar sergileyen Kodak Black de kurtaramamış bence.

 

Dianz & Ouz Baydar – Sen de Yansan

Dianz, Survivor sonrası tekrardan denediği rap kariyerinde bana hep ‘olacakmış gibi ama bir şeyler eksik’ havası veriyordu. Çünkü ses tonu gayet iyi, vizyon var, styling 10 numara ancak bir şeyler eksik. Bu şarkıda sonunda beni yakalamayı başardı. Gayet gideri olan bir şarkı bence. BABBA isimli bir albümü geliyormuş, bakılır bence.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

LEBRON JAMES'ten inanılmaz isimlerle dolu bir albüm geliyor olabilir: Evet, LEBRON JAMES'ten!

Sonraki İçerik

CJ KİMDİR?

İlgili İçerikler