Motive, Jefe ve Denizhan Korkmaz ile CHORBA EP üzerine konuştuk

© Ces XC

Motive ve Jefe, uzun süredir beklenen 5 şarkı ve 1 outro’dan oluşan ortak EP’leri CHORBA’yı yayınladı. EP ile beraber Denizhan Korkmaz’ın yönetmenliğinde çekilen etkileyici kısa filmi de gösterime girdi.

EP’nin çıkışıyla beraber biz de projeye katkı sunan isimlerle mini bir röportaj yapalım istedik.

Rapertuar: CHORBA EP’yi kısaca anlatabilir misiniz?

Motive & Jefe: EP’de dinleyicileri 5 bölüm ve yoğun bir duygu değişimi karşılıyor. Birbirinden aykırı sound’ları bağlayan, kısa film tadında bir klip ile de taçlandırdık. Karakterler eski bir mahkum ile bir akıl hastasını temsil ediyor ve görsel taraf da kalp veya beyinle verilen karar ve tepkilerin yansıması diyebiliriz.

Underground işleri saymazsak uzun süredir tanışmanıza rağmen -birlikte yer aldığınız 2 şarkı dışında- ilk defa single olmayan bir iş çıkardınız. Beraber çalışmak nasıl hissettiriyor, anlatabilir misiniz?

Uzun zamandır birlikte bir şeyler üreten bir ikili olduğumuz için dinamiği yakalamak çok zor olmadı fakat bu denli büyük bir projede eş zamanlı çalışmak arkadaşlık dışında iş konusunda da uyumumuzu destekler nitelikte oldu. Aslında pek tarif edilemez duygular, biz bunları çocuk yaşta hayal ettik desek pek yalan olmaz.

© Ces XC

Projenin özellikle süresinin kısa olduğuyla alakalı bazı eleştiriler var. Bu eleştiriler için neler söylemek istersiniz?

Açıkçası CHORBA’yı yaptığımız iki günde de aklımızda böyle bir proje yoktu. Her şey Osman’ın altyapılardan sıkılıp sürekli switch denemesiyle başladı. Proje bittiğinde ortalama 6 dakikalık bir EP olmasına rağmen bize müzikal açıdan doygunluğunu hissettirdi. Buna rağmen eleştiri alabileceğinin biz de farkındaydık, ki insanların kulağından sonra gözlerini de alacak materyaller koyduk ortaya. Kısacası dinleyip ve izleyip tekrar konuşalım deriz.

Projenin ortaya çıkma sürecinde başımızdan geçen ilginç bir olayı anlatabilir misiniz?

İsim anı galiba. Düşünmeye bile gerek kalmadı, proje bittiğinde “Karmakarışık, çorba gibi oldu.” dedik ve öyle de kaldı.

© Ces XC

CHORBA EP için çekilen görkemli kısa filmin üzerine konuşmak gerekiyor. Nasıl bir iş çıktı projenin o tarafında?

Denizhan Korkmaz: CHORBA EP genel olarak birbiriyle komplike ilerleyen bir proje oldu. Herkesin kendine göre yorumlayacağı bir hikayesi var. Motive ile Jefe bana ve ekibe başından sonuna kadar bir özgürlük tanıdı bu sayede ortaya bir film yaratıldı.

Müzik video çekiminde başınızdan geçen ilginç bir olay varsa anlatabilir misiniz?

Aksiyon sahnelerinin çekimlerden önce Jefe sahne için hazırlanırken ciddi derecede bir kas sakatlığı geçirdi. Bu rahatsızlığına rağmen sahnede verdiği performans inanılmazdı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

QUAVO ve TAKEOFF'un albümünde yer alan TÜM hip-hop referansları!

Sonraki İçerik

Karim Benzema, Ballon d'Or ödül törenine 2Pac kombiniyle katıldı

İlgili İçerikler