Türkçe Rap’te küs olan sanatçılar tek tek barışıyor!

19 Aralık 2023, Türkçe Rap adına beklenmeyen bir şekilde enteresan bir gün oldu. Bundan 2 ay öncesine kadar bir araya gelmesine imkan vermeyeceğimiz sanatçılar, görüştü ve bunu sosyal medya üzerinden de paylaştı.

İzmir ve Eskişehir hatları sonrası bir bonus da Berlin’den geldi. Ceg‘in bir süredir tekrardan görüşmeye başlayan Allame ve Joker ikilisine katıldığı gecede, Khontkar da bir süredir onunla müzik yapmak isteyen Sansar Salvo‘yla bir araya geldi. Xir ise Berlin’de Bugy ve Ezhel ile görüştü.

İzmir hattı (Khontkar & Sansar Salvo)

Bir süredir psikolojik sorunlarla boğuşan Sansar Salvo, hava değişikliği için İzmir’e gitmiş ve sosyal medya üzerinden de Khontkar‘a ulaşıp onunla barışmak, görüşmek ve müzik yapmak istediğini belirtmişti. Khont, başta programının yoğun olduğunu söyleyip bu görüşmeye çok sıcak bakmamıştı.

Ancak dün gece (19 Aralık) bir anda Sansar Salvo’yla beraber bir story paylaşıp story’de de link bıraktı. Bu link, bir podcast programına çıkıyor ve büyük ihtimalle Khontkar da yeni podcast programının ilk konuğu olarak Sansar’la sohbet edecek.

İkiliden bir düet gelir mi veya Sansar Salvo’nun gelecekteki single’larında Barry Allen prodüksiyonu duyar mıyız? Bu soruların cevabı için bir miktar daha beklememiz gerekiyor.

 

Eskişehir hattı (Allame, Ceg, Joker, Necip Mahfuz & Taki)

Eskişehir, rap denince kesinlikle akla gelen ilk şehirlerden biri Türkiye’de. Allame, Ceg, Joker başta olmak üzere piyasaya birçok MC ve diğer dallardan sanatçı kazandırmış bir yer. Ancak Eskişehir denilince akla çok da birlik, beraberlik içinde bir rap komünesi gelmiyordu açıkçası. Bundan 10 yıl önce beraber unutulmaz işlere imza atan Allame & Joker ikilisinin küsüp uzun yıllar konuşmaması, Ceg’in en baştan beri ayrı bir noktada durması bunu tetikleyen olaylardı.

Allame ve Joker ikilisi, her ne kadar henüz beraber şarkı yapmasa da bir süredir oldukça yakınlar. Birbirlerinin sahnelerine gidiyorlar, beraber aynı mekanda görüntü veriyorlar ve zaman geçiriyorlar.

Ancak Ceg, Necip Mahfuz, Taki, Allame ve Joker’i aynı karede görmeyi herhalde kimse beklemiyordu. Uzun süredir kendisinden çok çok az haber alınan Ceg, bir anda Eskişehir rap’ini Eskişehir rap’i yapan isimlerle aynı karede görüntülendi. Umarım bu güzel görüntü, sonrasında gelecek projelerle de desteklenir.

 

Berlin hattı (Ezhel, Bugy & Xir)

Xir‘in bir süredir Almanya’da kaldığını ve artık bir ayağın orada olduğunu söyleyebiliriz. Son dönemde Avrupa ve Amerika temelli düetlerini de arttıran sanatçı, Berlin’de Bugy ve Ezhel ile bir araya geldi. Xir’in her ne kadar Ezhel veya Bugy ile arasında çok büyük sorunlar olmasa da özellikle Ezhel’in Türkiye’den gittikten sonra, bir dönem arasının oldukça iyi olduğu İstanbul Trip ekibinden uzaklaştığını biliyoruz.

Margiela parçasındaki Maestro referansı, ikilinin buzları kırması adına bir girizgah yapmış olabilir. Bugy ve Xir’i de son olarak 2018 yılında çıkan XX albümünde yer alan No.1 düetli Tsubasa parçasında beraber çalışırken görmüştük.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Tarkan ve Young Thug'ın enteresan ortak noktası: WYCLEF JEAN

Sonraki İçerik

TikTok'ta 2023 yılının en çok izlenen sanatçısı ALIZADE

İlgili İçerikler