Baneva’dan SKAII’a cevap geldi: “Bir de biz güya yoldaşız.”

© Sezay Öztürk

Baneva‘nın birçok şarkısında prodüktörlük koltuğunda oturan SKAII, geçtiğimiz gün çıkan FİLM ŞERİDİ şarkısı için bazı iddialarda bulunmuştu. Biz de web sitemizden bu iddiaları haberleştirmiştik. Kaçırdaysanız şuradan okuyabilirsiniz.

Baneva, SKAII’ın bu iddialarına Instagram hesabının story bölümünden cevap verdi. Tamamını derledik.

“Şahsım adına yapılan emek hırsızı ithamlarına ithafen;

Arcade’den hiçbir emek harcamayıp bulduğun loop’u dümdüz koydun ve Reynmen işin içine girince bunun için 80 bin lira para istedin ve şimdi de beat’ini Goko’nun bizzat kendi gitarıyla çaldığı melodilerle mi kıyaslıyorsun? Melodiler aynı değil bunu ancak kulaksızlara yutturabilirsin.

Arkadaşlar ben kefilim. Bu ilk WhatsApp audio’daki loop’u kullanmak için Arcade’e üye olun yeter, hiçbir işleme sokmanıza gerek yok. Direkt olduğu gibi atmış beat’in içine ama biz bunu tabii ki de yapmadık.

Ayrıca sözü bestesi gamı aynı olan bir parçanın melodsisi ne kadar daha uzak olabilir ki bundan? Diğer geçiş benzerlikleriyle alakalı da prodüksiyon sürecinde her zaman beraber çalıştık. Çalıştığı her saniye Discord’da beraberdik. Hiçbir aranje kararını tek başına kendi vermedi.”

Bundan sonrasına konunun anlam bütünlüğünden çıkmaması adına direkt olarak Baneva’nın paylaşmış olduğu story’ler üzerinden devam edelim.

Baneva, WhatsApp ekran görüntüleri sonrası şöyle bir metinle konuyu şu anlık kendi adına kapattı:

“O kadar geçmişimiz var. Böyle bir durumda ilk benimle özelden konuşması gerekirken oturmuş post hazırlamış. Çünkü onun istediği anlık beğeni, takip. Şimdi 300-500 beğeni aldı ya o, görevini tamamladı zaten arkadaşlar. Benim yolum bu değil. Ben daha uzun soluklu bir şey inşa etmeye çalışıyorum ama maalesef yazılan her b*ka inandığınız için beni bunları yazacak duruma düşürdünüz. Düşük gösterdiniz beni teşekkür ederim.

Sample kendisine ait bile değilken bir beat’e 80k yazan beatmaker, neyini müziğe adadın ki sen? Girdin mi milyon borca? Bilir misin Türkiye’de sanat yapmanın zorluğunu? Koy iki davul, bas bi’ loop. O çalıştıklarında da her zaman yanındaydım. Bu kadar yolu gelmem yetmedi, bir de senden gittiği kadar daha gitti benim vaktimden, emeğimden. Devamdayız sorun yok, aksine teşekkür ederim. Bana kendini daha yolun başında ayıktırdığın için. Sayende senin gibiler hiçbir zaman benim mirasımıza ortak olamayacak.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Young Thug'ın babası: "Trump'a kefalet var, bize yok."

Sonraki İçerik

SKAII & Baneva gerginliği devam ediyor!

İlgili İçerikler