CJ KİMDİR?

Whoopty şarkısıyla geçtiğimiz yaza damgasını vuran ve son dönemde Londra’dan sonra Pop Smoke etkisiyle New York’ta da kendisine iyiden iyiye güçlü bir kulvar edinen drill müzikte iddialı bir yere sahip olan CJ kimdir sorusunun cevabını hep beraber arayalım.

Christopher Daniel Soriano Junior veya bilinen sahne adıyla CJ, 4 Ocak 1997’de New York’un Staten Island bölgesinde dünyaya geldi. Staten Island bölgesinin şöyle bir özelliği var: Oradan çıkıp başarılı son rapçiler Wu-Tang Clan!

CJ, Staten Island – NY doğumlu olmasına karşın Porto Riko kökenli bir aileden geliyor. Annesi ve ablası onu sokaklardan uzak tutmaya çok uğramış ve bu konuda da başarılı olmuş. Rap müzik ile televizyonda izlediği BET ve MTV Müzik Ödülleri sayesinde tanışan CJ’in ilk dikkatini çeken isimler ise JAY-Z ve 50 Cent oluyor. Zaten kendisine ona ilham olan rapçiler sorulduğunda cevabı 50 Cent, JAY-Z, büyüdüğü yer olan Staten Island’lı Wu-Tang Clan ve Pop Smoke oluyor.

Müzikal anlamda ilk denemeleri günümüzdeki birçok genç gibi YouTube üzerinden free beat’lerin üzerinde oluyor. 16 yaşında yayınladığı ve müzikal bir yapıya sahip olan On Me şarkısı ile Gunna’nın Toast Up şarkısına yaptığı remix internet üzerinden dikkat toplamaya başlayınca CJ de müzik konusunda daha ciddi düşünmeye başlar.

Daha önce denemeleri olsa da CJ, Spotify profilinde müziğe 2017 yılında başladığını söylüyor. 2017’den 2020’ye çok da şarkısı yok aslında. Birçok kişinin bilmediği 2018 tarihli POP adında bir 6ix9ine düeti bulunuyor. Bu şarkı dışında Whoopty öncesi kendi YouTube kanalında yalnızca 1 şarkı bulunuyor.

Ağustos 2020’de ise CJ, drill türünde ilk denemesi olan Whoopty şarkısıyla hayatını değiştiriyor. Şarkı ilk 1 ayda 1 milyon bandındayken TikTok üzerinden yaşadığı patlama ve sonrasındaki ivmeyle CJ’e yeni bir kariyer yolu çiziyor. Şarkı, bu yazı yazılırken YouTube’da 188, Spotify’da ise 270 milyon gibi bir dinlenme sayısında.

2020 yılını Whoopty şarkısının ivmesiyle kapatan CJ, 2021 yılında “BOP” şarkısını yayınladı ve Warner Records ile kontrat yapıp debut EP’si Loyalty Over Royalty‘i duyurdu. Bu EP’nin yürütücü yapımcı koltuğunda French Montana oturuyor ve CJ onun hakkında şunları söylüyor: “French çok iyi bir sanatçı. Çok yetenekli. Tanıştığımız an projeye kitlendik. Stüdyodaki kimyamız inanılmazdı. Kısa sürede birlikte birkaç şarkı kaydetmiştik bile. Sanki etrafımızdaki diğer her şey önemsizmiş gibi projeye kitlenmiştik.”

19 Şubat 2021’de CJ debut EP’si Loyalty Over Royalty’i yayınladı. 8 şarkılık projenin içinde yalnızca French Montana düeti bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

YENİ ÇIKANLAR: 19 Şubat 2021 | TEPKİ, TRIPPIE REDD, KAMUFLE, CJ ve çok daha fazlası!

Sonraki İçerik

SELDA BAĞCAN'ın MOS DEF ve DR. DRE'ye ilham olan yorumlaması: İNCE İNCE BİR KAR YAĞAR!

İlgili İçerikler