YENİ ÇIKANLAR (24 Temmuz 2020) | KHONTKAR, YOUNG BEGO, LOGIC, GUNNA ve çok daha fazlası!

Yoğun bir release day ile karşınızdayız bir kez daha. Birçok albüm, EP ve single yayınlandı.

Dilerseniz hemen başlayalım!

 

Khontkar & Young Bego – RedKeyImmortalGang

Açık konuşayım; Young Bego projenin içerisinde olduğundan dolayı biraz ön yargılıydım. Hakkında bir şeyler karalayacağım için dinler geçerim diye düşünüyordum. Ancak Bego şaşırttı beni doğrusu. Çok mu mükemmel? Hayır. Eski projelerine göre biraz gelişme olduğu aşikar ama. Khontkar‘ın yanında sırıtmadığını söylemek mümkün en azından. Harika intro’suyla Kayıp Oğlan, atmosferiyle Aydınlanır Dünyan ve Mezuniyet benim favorilerim oldu. Özellikle Aydınlanır Dünyan şarkısını açıp açıp dinlerim sanırım.

 

Logic – No Pressure

Logic‘in son albümü olma özelliği taşıyan No Pressure, neredeyse solo bir albüm. Bir şarkıda Silas yer alıyor, bir şarkıda da Andre 3000 nakaratta destek vermiş Logic’e. Onun dışındaki şarkılarda Logic tek başına. Müzik için yeterli eforu sarf ettiğini ve artık ailesiyle ilgilenmek istediğini söylese de, ben birkaç yıl içinde Logic’in geri döneceğini düşünüyorum. Bu tarz emeklilikler çok uzun sürmüyor gördüğümüz kadarıyla.

 

Gunna – WUNNA (Deluxe)

Orijinal halini de keyifle dinlediğim bir albümdü WUNNA. Deluxe versiyonda Yak Gotti, Future, Young Thug ve NAV düetlerde yer alıyor. Diğer Deluxe albümlerin aksine WUNNA’da şarkılar aralara serpiştirilmiş. Normalde bildiğiniz gibi ya en üstte ya da en altta yer alıyordu. Albümün genel havası, kapak tercihleri vs çok hoşuma gitmişti. Deluxe versiyonun da bu şekilde yayınlanmış olmasını da beğendim. Dinleyin, dinlettirin WUNNA’yı!

 

Aksan – İllegal

Aksan‘ın resmi debut’u olarak adlandırabileceğimiz albümü İllegal de dün yayınlanan işlerden biriydi. Mavi, UZI ve Modd‘un eşlik ettiği albümde altyapıların 2’sinde Uğur Öztürk‘ün, kalanında ise Aksan’ın imzası bulunuyor. Hikaye şarkısı çok beğenilmiş gördüğüm kadarıyla ama benim o kadar da hoşuma gitmedi o parça. Ballin ve Düzgün Kal şimdilik favorilerim. Birkaç kez daha döndürmekte fayda var tabii ki albümü.

 

CHASE B & Don Toliver – Cafeteria (feat. Gunna)

Travis Scott‘ın radyo programında tanıtıldığından beri beklediğim şarkılarından biriydi bu. Çünkü son zamanlarda Don Toliver‘ı sürekli dinliyorum. Sesi ve vokal tarzıyla kulağımda farklı bir lezzet bırakıyor dinlediğim diğer sanatçılardan farklı olarak. CHASE B‘nin de yaptığı altyapıları beğenen biriyim, yine temiz iş çıkarmış. Gunna da bildiğimiz gibi, üzmemiş. Don Toliver ile de uyum yakalamayı başarmış.

 

Ski Mask The Slump God – Burn The Hoods

Uzun süredir sessiz olan Ski Mask The Slump God, 2020’deki ilk işini yayınladı. Kısa bir şarkı olan Burn The Hoods, farklı bir giriş yapıyor ancak Ski Mask The Slump God flow konusunda artık biraz tekrara düşüyor gibi hissettiriyor. Öyle bir tarzı var ki farklı olsa da aynı şeyi yapıyor gibi hissettiriyor.

 

Alba – Nedenim

Alba‘nın single’lar dışındaki ilk projesi olan Nedenim EP dün gece yayınlandı. Miğfer ve Fuego88‘nin ona eşlik ettiği projede en sevdiğim şarkılar Anlamalısın – Freestyle ve Nedenim oldu şimdilik.

 

Ufo361 & Sonus030 – Shit Changed

Ufo361 çılgınca üretmeye devam ediyor. Rich Rich albümünün üzerinden henüz 3 ay geçmesine karşın, İtalya’da yeni albümü Nur Für Dich‘i kaydetmeye başladı bile. Bu albümden ilk single ve klip ise dün gece yayınlandı. Sonus030‘un altyapıda yer aldığı şarkıda Ufo361, boşandığı iddia edilen eşi Tiffany’e yazdığı şarkıda başarılı bir iş çıkarmış.

 

The Kid LAROI – F*CK LOVE

Sad trap hatta bazen pop’a da kayan bir tarzı olan The Kid LAROI‘nın dün gece F*CK LOVE isimli ilk albümü yayınlandı. Bu tarzı seviyorsanız kaliteli bir albüm olmuş. Ben beğendim açıkçası. Özellikle daha önce de yayınlanan ama bu albüme de koyulmuş Juice WRLD düetli GO şarkısı çok iyi. Günde 2-3 kere dinliyorum onu.

 

BONUS: Kanye West‘in DONDA isimli albümü de aslında şu an yayınlanmış olmalıydı ama henüz ortada hiçbir şey yok. Herhangi bir açıklama da yok. Söz konusu Kanye olunca şaşırmıyor insan artık.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

MOB'den ayrılan TEPKİ, kendi YouTube kanalını açtı

Sonraki İçerik

Motive, yeni albümü MAKAVELI'nin TRACKLIST'ini yayınladı!

İlgili İçerikler