Kanye West şimdi de YouTube’da: LAST WEEK vlog’u ve detaylar!

Biliyorsunuz ki dünya dursa Kanye West ile ilgili haberler durmaz. Boşanma davası, insanlara tehditleri, White Lives Matter tişörtü giymesi gibi birçok olayını sizlerle paylaştık. Bu sefer de Kanye’nin YouTube hesabına LAST WEEK adında 30 dakikalık bir video yüklemesi hakkında konuşacağım.

Video bir oyun videosundaymış gibi başlıyor. Ana karakterin yüzü kapalı olsa da Kanye’den başka biri olacağına dair bir fikir de yok. Görünüm Yakuza adlı oyunu hatırlatıyor ve karakterin görevi arabanın anahtarını alıp, güvercini ve diğer adamları bulmak. Karakterin görevleri bitirmesinin ardından da video’nun kapağında yer alan WAR yazısını görüyoruz ve Kanye’nin geçtiğimiz hafta yaşadıklarına şahit olmakla beraber yayınlanmamış bir şarkısından kesit karşılıyor bizi.

Şarkıdan bir kesit:

“Sen sahte bir s*rtüksün. Sen gerçekten Ye’i sevmiyorsun, git Drake dinle, s*rtük. Ne olduğu hakkında hiçbir fikrin yok, s*rtük. Git Lil Baby dinle, s*rtük. Git Future dinle, s*rtük. Çok geçmiştesin, geleceğini düşünmüyorsun s*rtük. Daha önce burada bulunduk, bunda yeni değilim. İleri sar, bununla ne yapacağımı bulmaya çalışıyorum.”

Devamında ise markası YEEZY için görüşmeler yapıyor, Adidas çalışanları ile tasarımlarını çalması hakkında görüşüp onlara yetişkin videosu izletiyor ve ikonik ”Benden daha fakir insanlarla para için tartışmıyorum. Benden daha az fikri olan insanlarla fikir için tartışmıyorum.” bu cümleyi kullanıyor. En sonunda ise kızı North West’in basketbol maçına gittiği anları görüyoruz. Biraz vakit geçiriyor ve videonun sesi tamamen yok oluyor. Sahadan ayrılarak sahanın binasının önünde tek başına duruyor ve video bitiyor. Açıklamasında da sadece şarkı SciFi olarak gözüküyor.

Bu videoyla bizlere aslında ne kadar kaos içinde olsa da; günlerini çalışarak, şirketlerle görüşerek, çocuklarına zaman geçirerek harcadığını ama bir yandanda da yalnız olduğunu, çekime bakarak da her şeyi büyük pencereden görmediğimizi anlatmak istemeye çalışmış olabileceğini düşünüyorum. Videoların devamı gelecek mi ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Şehinşah ve Artz'ın ARKADAŞ şarkısının başında yer alan skit'in arka planında yatan hikaye!

Sonraki İçerik

Barcelona, Drake'in plak şirketi OVO'nun logosuyla sahaya çıkıyor

İlgili İçerikler