YENİ ÇIKANLAR (25 Eylül 2020) | Dj Suppa, Çağrı Sinci, MGK, ASAP Ferg ve çok daha fazlası!

Haftalar sonra dün gece gerçekten çok tatmin edici bir Release Day geçirdik. Hem yerli piyasada hem de Amerika’da birçok iş çıktı.

Hepsi iyi mi? Tabii ki değil ama perşembeyi cumaya bağlarken bu kadar yeni şarkıyı görüp, onları ardı ardına dinlemek çok iyi hissettiriyor. Keşke her hafta böyle olsa, en azından Türkiye piyasasında. Keyifli okumalar!

 

Dj Suppa & Çağrı Sinci – Terbiye

Dj Suppa‘nın altyapıda, Çağrı Sinci‘nin de mikrofonda olduğu Terbiye isimli EP, bu içeriğin kapağı olacak kadar kaliteli bir işti. Açıkçası daha iyisini bekliyordum ama Çağrı Sinci’nin projenin oluşumuyla yazdığı açıklama sonrası biraz daha oturdu kafamda her şey. Eypio ve Monoman‘ın da Çağrı Sinci’ye düet olarak destek verdiği proje piyasa normlarından sıyrılan tarzıyla, Suppa’nın beatleri ile, harika kapak tasarımıyla, Çağrı Sinci’nin kendine has delivery’si ile son dönem dinlediğim en kaliteli işlerden.

 

Machine Gun Kelly – Tickets To My Downfall

Bir süredir alışılagelen tarzından hatta rap müzikten uzaklaşan Machine Gun Kelly, Billboard Müzik Ödülleri’nde rock kategorisinde aday olacak seviyeye bile gelmişti. Tickets To My Downfall isimli albümünde ise gitar bazlı pop funk benzeri bir türde müzik icra eden MGK, ne kadar başarılı olmuş tartışılır. Altyapılar genelde birbirine çok benzemiş bence, bu da 15 şarkılık bir albümde bir yerden sonra can sıkıyor. Hotel Diablo’dan General Admission’dan devam edeceğiz anlaşılan.

 

ASAP Ferg – Floor Seats II

MGK’in albümünden çok beklentim yoktu ama söz konusu Ferg olunca beklentim yüksekti ve biraz hayal kırıklığına uğradığımı söylemem lazım. Çok kötü bir albüm değil bence, yabancı forumları karıştırdığımda gereğinden fazla gömüldüğünü fark ettim. Ancak şöyle bir şey var ki, 9 şarkının sadece 1 tanesi solo ve o da daha önce yayınlanan bir single olunca keyifler kaçtı haliyle. Daha önce yayınlanan single’ların albümün en iyi parçaları olması da ayrıca ASAP Ferg adına bir eksi. Neyse, en azından ASAP Mob’dan ayrılmıyor.

 

Ceza – Yeni Mesaj

Daha önce sitemizde Ceza‘nın bu proje içerisinde yer alacağını duyurmuştuk. Melih Kibar hatırısına hazırlanan projeye Ceza, Yeni Mesaj isimli teklisi ile katıldı. Şarkı için herkes Türk Marşı benzeri olacak derken hiç de öyle bir parça ile karşılaşmadık. Bu önemli değil bence ama şarkı bana çok temposuz geldi. En azından belli yerlerinde beat veya Ceza’nın söyleyiş tarzı değişebilirdi. Vasatın bir tık üstü diyebileceğim bir parça.

 

Travis Scott – FRANCHISE (feat. Young Thug & M.I.A.)

Travis Scott‘ın uzun süredir beklenen ve adının da White Tee olması beklenen şarkısı sonunda yayınlandı. Şarkının Apple radyosunda ilk duyulan halinde M.I.A. yoktu ve bence keşke öyle kalsaymış. Travis Scott ve Young Thug her zamanki gibi harika bir uyumla şarkıyı getiriyor ama M.I.A. o havaya uyamamış ve şarkıyı biraz aşağı çekmiş bence. Başka bir kadın vokal tercih edilse, daha keyifli bir iş çıkabilirmiş ortaya. Yine de Travis ve Young Thug’ın kısımları için dinlemeye değer bir şarkı.

 

Spade427 & Info – Mektanıs

Spade, son dönemde gelişerek ilerleyen vizyonuna bu şarkıda da devam ediyor. Kapağından, klibine tertemiz iş olmuş. Şarkı belli yerlerde biraz düşse de genel anlamda başarılı. Info’nun altyapısı da çok iyi onu da es geçmeyelim. Bu arada yakın bir zamanda Spade427 röportajımızın da yayınlanacağının müjdesini verelim buradan.

 

Bu projeler dışında Swae Lee‘nin Dance Like No One’s Watching isimli teklisi, Alba‘nın Tutuldum adlı şarkısı, Polo G‘nin Epidemic adlı yeni teklisi de göze çarpan şarkılardı.

Lil Peep‘in HELLBOY isimli mixtape’i 4. yıl dönümüne özel dijital platformlara geldi. Bryson Tiller, 5 yıl sonra T R A P S O U L isimli albümünün Deluxe versiyonunu The Weeknd düeti ile yayınladı. Lil Wayne, 2. yılını kutlamak için Tha Carter V albümünün Deluxe versiyonunu yayınladı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

BEN FERO - Yabani EP nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

Sonraki İçerik

Dj Suppa & Çağrı Sinci - Terbiye EP nasıl olmuş? (Albüm İncelemesi)

İlgili İçerikler