JAZZ ve BREAKDANCE bir arada: Ferit Odman ve Jester’dan doğaçlama performans

Türkiye’nin en yetenekli jazz müzisyenlerinden, baterist Ferit Odman ile Red Bull BC One 2021 Türkiye birincisi b-boy Jester, farklı ve oldukça da yaratıcı bir projede bir araya geldi.

Ferit Odman ve Jester, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş ve jazz ile breakdance’ı tamamen doğaçlama bir şekilde birlikte yorumlamış. Program, bugün (11 Mayıs) itibarıyla Red Bull Türkiye sosyal medya hesaplarından izlenebiliyor.

Türkiye’de jazz davulu dendiğinde ilk akla gelen müzisyenlerden Ferit Odman ile Red Bull BC One 2021 Türkiye birincisi b-boy Oğuzhan ‘Jester’ Karademir, doğaçlama müzik ve dansın kucaklaştığı, özel bir proje için bir araya geldi. Red Bull BC One Break the Beat adı verilen projede, bir araya gelmesi şaşırtıcı iki konsept olan jazz ve breakdance’ı birleştirdi. İstanbul Samatya’da bulunan Kapıağası Yakup Ağa Hamamı’nın muhteşem görselliği ve akustiğinde, doğaçlama bir şekilde gerçekleştirilen çekimlerde iki başarılı isim yeteneklerini sergileme imkanı buldu.

Jazz müziğin herkes için ilham verici olduğunu ifade eden Ferit Odman “Red Bull’un breakdans ve davulu birleştiren, tamamen doğaçlama bu özel projesinde yer almak çok keyifliydi. Proje teklifini duyduğum anda kabul ettim çünkü birbirine çok yakışan iki farklı ritmik dünyanın müthiş bir uyum sağlayacağından emindim. Daha önce hiç denenmemiş bir şekilde, Kapıağası Yakup Ağa Hamamı’nın akustiğinde keyifli bir çekim gerçekleştirdik. Jester çok başarılı bir dansçı, projenin sonuçları da aynı oranda başarılı oldu.” dedi.

Ferit Odman gibi önemli bir sanatçı ile bu doğaçlama projeyi ortaya çıkarmanın çok keyifli olduğunu dile getiren b-boy Jester ise, “Jazz ve breakdance, bir araya gelmesi oldukça ilginç görünen ama bence birbirine çok uygun iki konsept. Çünkü müziğin temelinde davul, dansın temelinde de rocking var; birisi müziğin diğeri ise bedenin ritmini oluşturuyor. İki sanatçının yan yana sevdiği şeyi yapıyor olması ve bunu büyüleyici bir atmosferde gerçekleştirmek harika bir deneyimdi.” ifadelerini kullandı.

Ferit Odman ve Jester’ın, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek jazz ve breakdance’ı doğaçlama bir şekilde birlikte yorumladığı Red Bull BC One Break the Beat projesinin videosu 11 Mayıs itibarıyla Red Bull Türkiye sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

HAYKİ ile RÖPORTAJ! "Ben duygularımı mikrofona hapsediyorum."

Sonraki İçerik

ÇİFT ALBÜM nedir?

İlgili İçerikler