DR. DRE’nin adı Hollywood Walk of Fame’de!

Birçok otoriteye göre hip-hop tarihinin en iyi prodüktörü olan Dr. Dre‘nin adı Los Angeles’taki Hollywood Bulvarı‘nda yer alan Walk of Fame‘e koyuldu. Dre için düzenlenen törene birçok hayranının yanı sıra Eminem, 50 Cent, Snoop Dogg, Jimmy Iovine gibi yakın arkadaşları da katıldı.

Dr. Dre, Walk of Fame’e yıldızı koyulan 2775. figür oldu. Daha önce hip-hop içerisinden Queen Latifah, LL Cool J, 2Pac, Ice Cube, Diddy, Pharrell Williams, Snoop Dogg, Cypress Hill, 50 Cent, Missy Elliott, Ice-T, Ludacris gibi isimlerin de adı bulvara koyulmuştu.

Dre, Snoop Dogg ve Jimmy Iovine’in onun hakkında söylediği güzel sözler sonrası sahneye çıktı ve şu şekilde konuştu:

“Compton’da büyürken, bir gün burada çocukken kahraman olarak gördüğüm isimlerin yanında takdim edileceğimi hiç düşünmemiştim. Sevdiğim işi yapabildiğim için çok şanslıyım. Ne dersiniz? Bu rüya değil de nedir? Kariyerim boyunca birçok yetenekli isimle çalışıp onların yükselmesine yardım etme lüksüne sahip oldum. Böylece hip-hop’ın hem içerik hem de özünü koruyarak, sınırlarını zorlamasını sağlayabildik.

Ama en gurur duyduğum şey, hip-hop’ı nasıl yaşadığımızı tüm dünyaya gösterebilmemizdir. Bunu başarmak, hayatımdaki en başarılardan biri. Bu onurun da Los Angeles’a özgü olması beni çok mutlu ediyor. Sonsuza dek burada olacağım!”

Dr. Dre’nin adının Hollywood Bulvarı’na verilişi için düzenlenen töreninin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Motive 25 Şubat – 29 Haziran 2024 Arası Konser Takvimi

Sonraki İçerik

Güneş 6 Nisan – 28 Nisan 2024 Arası Konser Takvimi

İlgili İçerikler