Red Bull BC One’ın 2022 Finali, hip-hop’ın doğduğu yer olan New York’ta yapılacak!

Dünyanın en prestijli breakdance yarışması Red Bull BC One‘ın 2022 Dünya Finali, hip-hop’ın doğduğu şehir New York’ta yapılacak.

Daha önce dünyanın farklı şehirlerinde yapılan ve bu sene 19. kez hayata geçirilecek Red Bull BC One Dünya Finali’nde, 16 b-boy ve 16 b-girl, hip -hop’ın birleştirici gücünü sergilemek için 12 Kasım 2022’de New York’ta sahne alacak.

Her yıl dünyanın en iyi breakdance’çılarını belirlemek için düzenlenen Red Bull BC One, 19. Dünya Finali’ni kutlamak için hip-hop’ın doğduğu topraklara geri dönüyor. Tüm dünyanın en ikonik şehirlerinin 18 kere ev sahipliği yaptığı Red Bull BC One’ın bu sene gerçekleştirilecek dünya finalinde 16 b-boy ve 16 b-girl, hip-hop’ın eşsiz ruhunu kıyasıya bir mücadele ile bir araya getirmek üzere, 12 Kasım Cumartesi günü Manhattan Center’daki Hammerstein Balo Salonu‘nda sahneye çıkacak.

2004 yılından beri 30’u aşkın ülkede, dünyanın en iyi breakdance’çılarını belirlemek için düzenlenen Red Bull BC One ile her yıl binlerce breakdance’çı maharetlerini dünyaya tanıtma imkanını elde ediyor. Bu seneki final öncesinde de 30’dan fazla ülkenin birincileri ve özel davetli dansçılar, Dünya Finali aşamasına geçmek için yeteneklerini sergileyecek.

Final etkinliği 16 b-boy ve 16 b-girl’ün kıyasıya mücadelesine sahne olacak Red Bull BC One 2022 Dünya Finali’nde geçtiğimiz yıl Polonya’da breaking sahnesine ismini yazmış Kazakistanlı b-boy Amir ve ABD’den b-girl Logistx de yer alacak. Red Bull BC One 2021 Dünya Finali’nin galibi ve bu unvanı elinde tutan en genç kişi olan Logan “Logistx” Edra, bu seneki Red Bull BC One Dünya Finali’nin New York’a dönmesinin çok özel olduğunu belirterek “Yeni nesil breakdance’çıların yükselişe geçtiği bu dönemde, spora yeni bir soluk getirerek uluslararası bir tanınırlık kazanan breaking’in köklerini onurlandırmayı çok önemli buluyorum” diyor.

Logan “Logistx” Edra

Bronx sokaklarından 2024 Paris Olimpiyatları’na

Yaklaşık 50 yıl önce Bronx sokaklarında doğan ve ünü New York’un ötesine geçerek dünya çapında bir fenomen haline gelen breaking, stilize dans ve atletik sporun yerçekimine meydan okuyan bir dalına dönüşerek 2024 Paris Olimpiyatları’nda yer almaya hak kazandı. Bu gelişimi küresel bir müsabakada görmekten duyduğu mutluluğu ifade eden efsanevi New York b-boy’larından Alien Ness “Breaking gelişmeye ve bizi birbirimize bağlayan o özel duyguyu güçlendirmeye devam edecek. Bu gerçekten tarif edilemez bir bağ, zaten açıklayabilseydik bu tutkuyla dans edemezdik.” şeklinde konuşuyor.

Red Bull BC One Camp de breaking kültürünün yaygınlaşması ve güçlenmesini sağlamak üzere 2022 Dünya Finali’ne eşlik ederek, breakdance efsanelerinin ve yükselen yıldızları birkaç gün boyunca devam edecek atölye çalışmaları, paneller ve karşılaşmalarla bir araya getirecek.

Red Bull BC One 2022 Dünya Finali resmi afişi
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Adını çok duyacaksınız: YEAT KİMDİR?

Sonraki İçerik

MGK, yeni albümü Mainstream Sellout'un konuklarını duyurdu: Gunna, Pete Davidson ve diğerleri!

İlgili İçerikler