Türkiye’den dansçılar Red Bull Dance Your Style Dünya Finali’nde en iyi olmak için yarışacak!

Dr. Akay Üstünel Red Bull Dance Your Style yarışmasını kazandığında (4 Temmuz 2021)

Hip-hop, popping, house gibi tüm sokak dansı türlerini bünyesinde barındıran dans yarışması Red Bull Dance Your Style‘ın 2022 Dünya Finali, 10 Aralık’ta Güney Afrika’da gerçekleştirilecek. Türkiye’yi Biser Bayram Mutlu ve Akay Üstünel‘in temsil edeceği finalde dansçılar dünyanın en iyisi olmak için yarışacak. Yetenekli dansçıların birincilik için ter dökeceği finalde jürilik görevini ise izleyiciler üstlenecek.

İzleyicinin jüri olarak dansçıları oylayacağı yarışma; Red Bull Dance Your Style’da nefes nefese seyredilen Türkiye finalinin ardından dünya finali heyecanı başladı. Birbirinden yetenekli 16 dansçının kozlarını paylaştığı Türkiye finalinde oyların çoğunluğunu alarak birinci seçilen Biser Bayram Mutlu ve bir önceki yılın birincisi Akay Üstünel Red Bull Dance Your Style Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style’ın dünya finali 10 Aralık günü Güney Afrika’nın Johannesburg şehrinde düzenlenecek. Hip-hop, popping, house dance gibi sokak dansı stillerinin sergilendiği yarışmada dünyanın her yerinden katılan yetenekli dansçılar en iddialı hareketlerini ve hünerlerini izleyiciyle paylaşma fırsatı bulacak.

Red Bull Dance Your Style hakkında

30’dan fazla ülkede, 50 ayrı noktada düzenlenen Red Bull Dance Your Style, dansçıların herhangi bir street style türünde performans sergilediği, müziğe ve beklenmedik ritimlere doğaçlama ayak uydurduğu, izleyicilerle etkileşime geçtiği teke tek yarışma formatında gerçekleşen dans yarışması. Bulunduğu şehrin kültürüne göre de şekillenen Red Bull Dance Your Style, İtalya’da popüler dansın figürleriyle geleneksel dansla buluşurken, Fransa’da sokak dansı ile Japonya’da ise takibi zor hızlı figürler izleyicileriyle yeniden şekilleniyor. Seyircinin kartlarını havaya (kırmızı veya mavi) kaldırarak oyladığı dansçılar, önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Eminem ve Peter Parker bir arada: MARVEL'ın bu ay rap müzikle ikinci işbirliği

Sonraki İçerik

2 yılda Alman rap'inin zirvesine gelen bir Türk: APACHE 207 kimdir?

İlgili İçerikler