Son yılların en zayıf XXL Freshman Class’ı duyuruldu: 42 Dugg, Morray ve diğerleri

XXL Dergisi‘nin 2007 yılından beri sürdürdüğü ve ABD’de mevcut yılın en yetenekli genç rap sanatçılarının boy gösterdiği XXL Freshman Class‘ın 2021 mezunları belli oldu.

Son yılların en zayıf kadrosu bence. Kendi favorimin Morray olduğunu söyleyerek bütün adayları kısa kısa değerlendirmeye geçiyorum.

Bu yıl seçilenleri sıralamadan önce geçtiğimiz yılı hatırlamak istiyorum ki bir çeşit kıyas yapabilelim. XXL 2020 Freshman Class kapsamında Polo G, Chika, NLE Choppa, Jack Harlow, Lil Keed, Lil Tjay, Fivio Foreign, Calboy, Rod Wave, Baby Keem, 24kGoldn ve Latto yılın en iyileri olarak seçilmişti.

XXL 2021 Freshman Class olarak seçilenler ise şu şekilde: 42 Dugg, Flo Milli, Morray, Pooh Shiesty, Lakeyah, Coi Leray, Toosii, Blxst, DDG, Rubi Rose, Iann Dior.

 

42 Dugg

Yo Gotti & 42 Dugg & Lil Baby

Özellikle Lil Baby’nin albümü My Turn’de konuk olduğu şarkılarla tanınan 42 Dugg, yakın bir süre önce de Roddy Ricch ile 4 Da Gang isimli bir şarkı yayınlanmıştı. Listenin en tanınan sanatçılardan olan 42 Dugg, hem Yo Gotti’nin CMG Records hem de Lil Baby’nin 4PF Imprint isimli şirketlerinde kariyerini sürdürüyor.

 

Flo Milli

Bu seneki Fresman Class’ı diğerlerinden ayıran bir özellik de kadın rap sanatçılarının olması gereken şekilde saygı görmesi.  Listede yer alan 4 kadın rap sanatçısından biri de Flo Milli. Flo, özellikle TikTok’ta büyük sükse yaratan In The Party ve Beef FloMix şarkılarıyla tanınıyor.

 

Morray

Başta da söylediğim gibi bu listeden benim en sevdiğim ve en yetenekli bulduğum isim Morray. Kısa süre önce yayınladığı Street Sermons, ABD rap piyasasında 2021 yılının şu ana kadarki en iyi işlerinden bence. J. Cole’un albümü The Off-Season’da 21 Savage ile birlikte konuk olduğu “m y . l i f e” şarkısındaki performansı onu daha büyük kitlelere taşımıştı.

 

Pooh Shiesty

Pooh Shiesty & Gucci Mane

Memphis son dönemde rap piyasasına birçok genç yıldız tanıttı, Pooh Shiesty de onlardan biri. Tarzıyla onu net bir trapper olarak tanımlayabiliriz. Pooh’un kariyeri Gucci Mane’in The 1017 Records’a imza attıktan sonra yeni bir evreye girdi.

 

Lakeyah

Rap müziğin çok da popüler olmadığı Milwaukee’den çıkışını yapan Lakeyah, kısa bir süre önce bünyesinde Migos, Lil Baby, Lil Yachty, City Girls gibi isimleri bulunduran Quality Control etiketiyle yayınladığı In Due Time isimli mixtape’i ile adından söz ettirmişti.

 

Coi Leray

Geçmişte The Almight RSO, Made Men gibi rap grupların içinde yer alan ve The Source Dergisi’nin de kurucularından olan Benzino’nun kızı Coi Leray, Republic Records bünyesinde kariyerini sürdürüyor.

 

Toosii

DaBaby & Toosii

New York doğumlu rap sanatçısı Toosii, özellikle geçtiğimiz ay yayınladığı Thank You For Believing isimli mixtape’i ile dikkatleri üzerine çekti. Projede Toosii’ye DaBaby, Key Glock, Latto gibi isimler de eşlik etti.

 

Blxst

Listenin büyük ihtimalle en zayıf halkası olarak görülen Blxst, Los Angeles’ta kariyerini sürdürüyor. Kısa süre önce Red Bull Records etiketiyle yayınladığı Just for Clarity isimli EP’sinde yer alan Don’t Forget isimli şarkı onu tanımlamak için en uygun şarkı olabilir.

 

DDG

Epic Records’ta kariyerini sürdüren DDG, özellikle Moonwalking in Calabasas isimli şarkısının remix’ine Blueface’i konuk etmiş ve bu şarkının inanılmaz şekilde viral hale gelmesiyle kariyerindeki ilk patlamayı yaşamıştı.

 

Rubi Rose

Müstehcen lirikleri ve feminen yönüyle dikkat çeken Rubi Rose, debut’unu 2020 yılının Noel’inde yayınladığı For The Streets ile yapmıştı. En dikkat çeken şarkısı Big Mouth olan Rose, Wiz Khalifa’nın The Saga of Wiz Khalifa projesinde de POV isimli şarkıda yer almıştı.

 

Iann Dior

Dinlenme olarak bakıldığında bu isimlerin en tepesinde iann dior yer alıyor. Sanatçının 24kGoldn’a eşlik ettiği şarkı Mood, geçtiğimiz senenin hit’i olmuş ve Spotify’da 1 milyarı aşkın bir stream almıştı. Bunun dışında da 100 milyonu, 200 milyonu aşkın birçok şarkısı bulunan iann dior, daha çok pop punk adı verilen janrayla öne çıkıyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

HAVANA, BETTER NOW, WAKE UP gibi şarkıların arka planındaki isim: KAAN GÜNEŞBERK!

Sonraki İçerik

MOB ENTERTAINMENT'ta yaprak dökümü: Uzi, Motive ve Aksan oluşumdan ayrıldı!

İlgili İçerikler