50 kişilik konserden 1 milyar dinlenmeye: TRAVIS SCOTT’ın akıl almaz yükselişi!

24 Nisan 2020. Travis Scott‘ın Drake düeti içeren SICKO MODE isimli şarkısının 1 milyar dinlemeyi geçtiği tarih. 2013 yılında ilk konserinde bir avuç insana konser veren Travis Scott, sadece 5-6 yıl içerisinde bu duruma gelmeyi başardı.

Travis her zaman doğru zamanda doğru yerde yer alıp doğru insanlara çalışmayı başardı. Var olan yeteneğinden çok bu durumun onu buralara getirdiği de aşikar. Arkadaşıyla Myspace’te paylaşmak için şarkı yapan bir çocuğun milyonlara hatta milyarlara hitap etme yolculuğu 2012 yılında Travis Scott’ın Kanye West ve T.I. ile tanışmasıyla başlıyor. 2012 yılında Kanye onu prodüktör olarak plak şirketine davet ediyor ve o yaz plak şirketinden çıkan toplama albüm Cruel Summer’da yer veriyor.  Bu sayede hızlıca piyasaya giren Scott, 2013 yılında çıkardığı ilk uzun soluklu proje olan Owl Pharaoh‘ta ASAP Ferg, Meek Mill, 2 Chainz ve tabii ki T.I. gibi isimleri konuk edebilmişti. Ardından ilk albümü olan Rodeo için çalışmalara başlayan sanatçı, albüme koymayacağı şarkıları Days Before Rodeo adı altında bir mixtape’te topladı. 2015 yılında Quavo, Future, 2 Chainz, Juicy J, Kacy Hill, The Weeknd, Swae Lee, Chief Keef, Kanye West, Young Thug, Justin Bieber, Toro y Moi gibi çok sağlam isimlerin de yer aldığı Rodeo albümünü yayınladı. Albüm haliyle çok iyi yerlere ulaşıp Travis’in ününe ün kattı. Travis Scott’ın durmaya niyeti yoktu. Ertesi yıl sıradaki albümü Birds In The Trap Sing McKnight‘ı yine piyasanın en çok konuşulan isimleriyle yayınladı.

Bu albümün ardından solo albümlerine biraz ara veren Travis Scott, tabii ki piyasadaki birçok rap sanatçısının projelerine konuk olarak katılmaya devam etti. 2017’nin sonuna doğru Migos’tan Quavo ile birlikle oluşturup Huncho Jack adını verdikleri ikili grubun albümü yayınlandı. 2018 yılının yazına geldiğimizde ise derinine inildiğinde Travis Scott’ın çocukluğuna kadar giden ve uzun süredir hayranları tarafından beklenen albümü ASTROWORLD yayınlandı. Albüm ve özellikle SICKO MODE şarkısı, rap dünyasında büyük bir yankı uyandırdı. Yılın Albümü adaylığından tutun da Houston şehrinin anahtarına kadar gitti albümün yarattığı etki. Travis Scott’ın yaşı henüz 28. Neler başarır bilinmez ancak, bu kadar kısa sürede aldığı bu mesafe gerçekten takdire şayan.

Bu yazının yazılmasında büyük katkısı olan ve bahsettiğimiz periyodu anlatan Look Mom I Can Fly belgeselini eğer izlemediyseniz, şiddetle tavsiye ediyoruz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Vio'nun yeni albümü YANYOL, VOL. 2'de yer alacak tüm sanatçılar netleşti!

Sonraki İçerik

MASSAKA'nın KATLİAM 4 projesinin kadrosunda hangi rapçiler yer alacak? [TAM LİSTE]

İlgili İçerikler