ALMAN RAP piyasası 2020 yılını nasıl geçirdi? CAPITAL BRA, SAMRA, BONEZ MC ve UFO361!

Tekrardan sizlerleyim.

2020 yılında en beğendiğim 3 rapçinin neler yaptıklarını sizlere biraz bahsedeyim. Bonus olarak da tabii ki Ufo’dan konuşacağız.

 

Capital Bra

Bana göre 1 numara olan Capital Bra ile başlamak istiyorum.
Bra bu sene eskisi gibi çok üretken değildi. Ailesiyle yaşadığı problemler, Almanya’da kendisini tehdit eden Araplarla yaşadıkları yüzündendir belki de. Ama Eylül ayında yeni stüdyo albümünü çıkardı. 22 şarkıdan oluşan bu albümde hem Alman rapi’nin efsaneleri var hem de yıldızları. Albüm şu ana kadar 400 milyondan fazla stream aldı. Kendisine başarılar diliyorum, umarım 2021’de daha da üretken olur, yeni albümü yolda!

 

Samra

Capital Bra’dan sonra Samra’yla devam edeyim. Samra bu sene o kadar üretkendi ki, anlatamam. 4 aylık süre içinde (feat dahil) 10’dan fazla şarkı çıkardı ve bu şarkıların albümde olmayacağını söyledi. İnanılmaz! 2018’de Bushido sayesinde daha da ünlenmesinin ardından başarılarına başarı kattı. Capital Bra’dan sonra Almanya’da #1 ödülünü alan ikinci rapper. 20 Kasım’da albümü çıkıyordu ama COVID-19 yüzünden box ve merch’lerde problem yaşadığı için albümünü 26 Mart 2021’e erteledi. Bence ona bir şans verin, belki ilk başta dinlerken lirikleri ve melodileri aynı gelecek ama inanın aynı değil. Geçtiğimiz cuma yeni bir şarkısı çıktı. Umarım yeni albümüyle yeni başarılara imza atar. Berlin Lebt!

 

Bonez MC

Şimdi de 187’nin kurucusu olan Bonez MC’ye değineyim. İlk solo albümü Hollywood’u yayınladı bu yıl. Ondan kısa bir süre sonra da Hollywood Uncut’ı. Albümde çok da bilindik isimler yok ama inanılmaz bir albüm. O da Samra gibi bu sene aşırı üretkendi. Hatta bir ara sıkı bir rekabet oluştu diyebilirim. Albümden favorilerim Jetski ve Keep It Real. Dinlemenizi kesinlikle tavsiye ederim. Ufo361 ile de yeni bir feat yolda bu arada. Alman devine de başarılar!

 

Ufo361

Rich Rich ve Nur Für Dich albümüyle 2020’e damga vuran birisi de Ufo361.

Yıllardır hayalini kurduğu Future düetini gerçekleştirdi, belki de kariyerinin en başarılı yılıydı 2020. Gunna, Rich The Kid, Quavo gibi isimlerle düeti var ama ısrarla idolü olarak gördüğü Future ile Big Drip’i 17 Ocak’da yayınlayarak tarih yazdı. Tabi albüm yine listelerde #1 oldu.

Albümde hit olan Emotions da yeni başarılara kapı açtı. Almanya piyasasına yeni giren Celine ile Emotions’ın remix’ini yaparak Spotify’da 40 milyonu geçti.

Tiffany ile yaşadığı onca problem yüzünden aşkını bir albümle anlatmak istediğini söyleyen Ufo, prodüktörü Sonus030 ile 1 aylığına İtalya’ya gitti. İkiliden 13 şarkıdan oluşan bir collab albüm geldi.
Albümde Data Luv, Yung Hurn ve Bausa vardı. Ufo361’in bu tarzını sevenler için gayet iyi bir albüm.

2021’de yeni bir albüm haberini veren Ufo, Instagram hesabını kapattı ve takipçilerini heyecanlandırdı.
Ihr wisst bescheid, Stay High. Nice başarılara Ufuk abi!

 

Yazan: Ufo361 Türkiye

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

BILLBOARD'a göre son 10 yılın en iyileri belli oldu: DRAKE ve POST MALONE damgası!

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR (18 Aralık 2020)| EMINEM, MODD, REDKEYGANG, EZHEL ve çok daha fazlası!

İlgili İçerikler