The Notorious B.I.G. ile Jordan işbirliği: 23 çift özel tasarım ayakkabı

2017 yılında, The Notorious B.I.G.’in 45. doğum gününü kutlamak adına Air Jordan‘ın 13 seri numaralı ayakkabısı özel tasarımla yeniden tasarlanmış ve satışa hazırlanmıştı. Ancak o dönem bir şekilde bu proje rafa kalkmış ve hiçbir zaman gerçekleşememişti.

Hip-hop’ın 50. yılı şerefine, daha önce gerçekleşemeyen bu proje şimdi hayata geçiyor. Michael Jordan‘ın forma numarasına gönderme olacak şekilde, 23 çift özel tasarım Air Jordan 13 açık arttırmayla şanslı sahiplerini bulacak. Açık arttırma, dünyada değerli eşyaların açık arttırması dendiğinde ilk akla gelen şirketlerden olan Sotheby’s aracılığıyla yapılacak. Herhangi bir paha biçilmeyen ayakkabıların $2,300 – $5,200 arası ücretlerle satılacağı tahmin ediliyor.

Özel tasarım Jordan’ların dil kısmına Biggie’nin silüeti işlenmiş. Ayakkabıların iç kısımlarında ise Brooklyn’li rap sanatçısının Juicy şarkısında sarf ettiği “it was all a dream” ve “if you don’t know, now you know” sözleri yer alıyor. Sotheby’s Başkan Yardımcısı Brahm Wachter, açık arttırmayla alakalı şu şekilde konuştu:

“Açık arttırma, tarihin en iyi atleti ve tarihin en iyi rapçisinin bir araya geldiği bu özel parçayı koleksiyonculara alma şansını sunuyor.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Doja Cat, vücuduna yerleştirilen 30.000 adet kristalle boy gösterdi!

Sonraki İçerik

Keişan, sessizliğini bozdu: "Bu şehir artık keyif vermiyor."

İlgili İçerikler