Patron, Ati242, Bedo ve Emboli’nin şarkısı NEFRET’te bulunan benzetmelerin tamamı!

2020 yılının başlarında yayınlanan ve yeni PMC kadrosunu ikinci kez bir araya toplayan Pmc Legacy, Vol.2 albümünde yer alan Nefret şarkısı, şahsen benim albüm içerisindeki favorilerimden biri olmuştu. Emboli‘nin yer alması, Bedo‘nun güzel nakaratı ile albümün en derli toplu şarkılarından bence.

Şarkıda enteresan benzetmeler olduğunu çıktığından beri düşünüyordum. Geçenlerde dinlerken bir kez daha dikkat kesildim ve bunları bir içerik halinde toparlamaya karar verdim.

İlk verse’ün sahibi Patron‘dan başlıyoruz.

“Bu teknik sanki Bruce Lee (Yaa);
Bir destan yazabilir infaz stilim
Bu içimdeki nefret Fuchs değil
Ceza çarpı Ceza gibiyim
Boss sistem mucidi Tesla gibi”

Patron, verse’ün henüz ilk 5 satırında 3 benzetmeye birden başvuruyor. Dünyaca ünlü savunma sanatı ustası ve oyuncu Bruce Lee ile başlayan Boss, Ceza ve Fuchs‘tan oluşan Nefret grubu ile devam edip tarihin en iyi mucitlerinden olan Nicola Tesla ile bitiriyor.

Bedo’nun nakaratının ardından Ati ile devam ediyoruz. “Kuduz köpek gibi” minvalindeki benzetmeleri saymazsak Ati242‘nin verse’ünde de 3 tane şahsiyete rastlıyoruz. Migos grubundan Offset, ülkemizin megastarı Tarkan ve Juventus ile İtalya Milli Takımı’nın efsane kalecisi Gianluigi Buffon olmak üzere 3 birbirinden alakasız benzetme bunlar.

“Kompleksizim aynı Offset gibi bitch
Çok taklidim var Tarkan gibi

…………………………………………

Yarın daha iyiyim Buffon gibi (Buffon gibi)”

Tekrar Bedo’nun nakaratı ve ardından son verse’ün sahibi Emboli giriyor. Emboli’de Patron ve Ati’ye kıyasla daha az teşbih var. Arjantin’in efsane forveti Hernán Crespo ile direkt olarak Emboli’den aldığımız bilgiye göre Meksikalı eski askeri lider ve Zapatista Ulusal Kurtuluş Ordusu sözcüsü Subcomandante Marcos.

“Olsa da üstüme press bol
Finishing Hernán Crespo

…………………………………..

Emboli Marcos gibi tüm matadorları
Mezara gömen lirikal boğa”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

GOSPEL MÜZİK nedir, GOSPEL MÜZİĞİN HIP-HOP'taki yeri nedir?

Sonraki İçerik

Beklenen gün geldi: SAVAGE MODE 2 sonunda yayınlanıyor!

İlgili İçerikler