AŞKIN MERT ŞALCIOĞLU namıdiğer Vio’nun ölüm sebebi ASLINDA ne?

Aşkın Mert Şalcıoğlu ya da bilinen mahlasıyla Vio, 30 Mayıs 2018’de, henüz 18 yaşındayken aramızdan ayrıldı. Vio Sensei‘in ölümüyle ilgili birçok mecrada spekülasyonlar oluşturuldu. Bazı rapçiler bile spekülasyonlara dahil oldular. Ortadaki bu bilgi kirliliğini bir nebze olsun gidermek adına bu içeriği hazırlıyoruz.

30 Mayıs 2018 akşamı kalbi ani şekilde duran ve hemen hastaneye kaldırılan Vio, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata gözlerini yumdu. O dönem M.O.B Entertainment bünyesinde yer alan ve birçok kişiye göre büyük bir potansiyel vadeden Vio’nun mirasını şimdilerde ailesi ve yakınları yaşatmaya çalışıyor.

Özellikle Joker‘in attığı bir tweet sonucu Türkçe Rap dinleyicileri maalesef Vio’nun ölüm sebebinin u*uşturucu olduğuna inandı. Ancak Vio’nun o dönemki yapımcısı ve ağabeyi olarak gördüğü Tepki, Vio’nun ölüm sebebinin hiçbir noktasında u*uşturucunun yer almadığını söyledi.

Vio’nun kalbi neden durdu?

Direkt olarak Tepki‘nin yaptığı açıklamaya göre, Vio’da böbrek yetmezliği, gizli kalp hastalığı ve astım hastalığı vardı. Bunların birbirini tetiklemesi sonucu (tam olarak hangisinin hangisini tetiklediği bilinmiyor) Vio’nun kalbi ani şekilde durdu. Maalesef, yer aldığı ilk klip olan Hoş Geldin Mahalleme yayınlanmadan tam 2 gün önce V, hayata gözlerini yummuş oldu.

Huzur içinde yat V.

#VioÇekmecedenYıldızlara

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

MIXTAPE nedir? Rap müzikte MIXTAPE ile ALBÜM arasındaki farklar nelerdir?

Sonraki İçerik

YENİ ÇIKANLAR #1 | Aspova, Ufo361, DaBaby, PlayboI CartI ve daha fazlası!

İlgili İçerikler