AZERBAYCAN’dan dinlemeniz gereken 5 MC! (feat. RAPERICAN)

Bu içerik, Rapertuar ile Raperican platformlarının ortak çalışmasıdır. Maksadımız, kardeş ülkeden gündemde olan ve mutlaka şans vermeniz gereken rapçileri size sunmak. Listede hem tacrübeli hem de genç nesilden isimler yer alıyor.

Azerbaycan‘da Amerikan hip-hop’ını tanıtmaya çalışan, bizim de severek takip ettiğimiz Raperican oluşumuyla bir işbirliği yaptık.

Ülkemizde çok tanınmayan ama mutlaka şans vermeniz gereken 5 Azerbaycanlı rapçiyi size tanıtacağız.

Aynı içeriğin Türk MC’ler için hazırlanmış olan versiyonu da Raperican Instagram sayfasında var. Onların gönderisindeki metinleri ve tasarımları tamamen biz hazırladık, bizimkini de onlar.

 

Saybu Swag

Azerbaycan genelinde trap müziğin en yaygın ismi olan Saybu Swag, hiçbir label’ın üyesi değil. Sanatçının yayınladığı son 4 şarkı “u.t.a.n”, “Söz”, “Yolumuz açıq” ve “Flou’u” hayranları tarafından büyük ilgi gördü. Saybu, şu an yeni stüdyo albümü üzerinde çalışıyor.

 

OGB

“QaraBasma” grubunun üyesi olarak hip-hop dünyasına giren OGB, şu anda rapçi olarak “Synaps Production”, prodüktör olarak da “101 Moon Ave” label’ında çalışıyor. Rapçi olmakla beraber birçok hit şarkının da söz yazarıdır. Sanatçının bir diğer Azeri rapçi RG ile ortak projesi olan “Mini” (2016) ülke genelinde çok dinlendi. An itibariyle kariyerine “OGB” adı altında devam ediyor ve 2019 yılında “Qara Qutu” isimli albümü yayınlamıştı.

 

Paster

Azerbaycan hip-hop’ının en çok bilinen isimlerinden Paster ile kaldığımız yerden devam ediyoruz. “Synaps Production” ekibinin üyesi olan rapçi, “Puldan Baha” ve son albümü “Bina” ile kariyerinin zirvesine ulaştı. Paster’in 2020 yılında Azerbaycan Özel Kuvvetleri’ne yazdığı “YASHMA” şarkısı, içerdiği sözlerden dolayı Türkiye’de de ilgi gördü.

 

21Rave

Azerbaycan’da Spotify aktif olmamasına rağmen bu genç adam ülke genelinde dijitalin en başarılılarından. 21Rave kendisinin “2BIRST” label’ının sanatçısı olarak kariyerine devam ediyor. Azerbaycan Spotify’ında 100.000 dinlenmeyi geçen 4 rap şarkısı var, “STVIN” teklisiyle bu listenin en genç ismi Rave. Sanatçının “21 Oxunmamış Mesaj” adlı ilk albümü 5 Şubat’ta yayınlandı.

 

Aintnolie

“140 Vibes” takımından olan genç rapçi Aintnolie, yaşına rağmen bir oldschool hayranı. Rapçi’nin 2020 yılında yayınladığı “Təlxək” teklisi onun kariyerinde dönüş noktası oldu. “Həyat qruz” adlı ilk stüdyo albümü mart ayında dinleyicilerle buluşacak.

 

Buraya tıklayarak Rapertuar’ı, buraya tıklayarak da Raperican’ı Instagram’dan takip edebilirsiniz!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

TEPKİ'den kendisi, JEFE, VİO ve yeni label'ı hakkında birçok gelişmeyi içeren video!

Sonraki İçerik

Rap müzikte "ALMAN EKOLÜ" varken "TÜRK EKOLÜ" neden yok?

İlgili İçerikler