Başarılı rapçilerin hikayelerini izleyebileceğiniz 4 dizi, film, belgesel önerisi!

Hip-hop’ın uzun ve etkileyici hikayesine katkıda bulunmuş birçok ismin bunu yaparken karşılaştığı çeşitli problemleri bulunuyor. Her şeye rağmen başarıya ulaşmaları da elbette ortaya güzel hikayeler çıkarıyor. Rap sanatçılarının geldikleri noktayı görmemizi sağlayan 4 belgesel, film ve mini-dizi önerisiyle sizlerleyim.

Biggie: I Got A Story To Tell

New York’un sahibi Biggie’nin hiç görmediğimiz görüntülerini izleyerek hayatını bir bütün olarak görebileceğimiz film, Biggie’nin eşi ve annesi de dahil olmak üzere röportajlarla beraber Biggie’nin karakterine de odaklanabileceğiniz bir Netflix yapımı belgesel.

Yıl: 2021

Yönetmen: Emmett Malloy

IMDb: 6.8/10

 

Untrapped: The Story of Lil Baby

Amazon yapımı, yeni yayınlanan belgeselde Lil Baby’nin rapçi olmaya ilgisi olmamasına rağmen yükselişi, konserleri, Young Thug, Drake ve Gunna ile olan dostlukları, babalığını, hayata bakış açısını izliyoruz.

Yıl: 2022

Yönetmen: Karam Gill

IMDb: 6.4/10

 

jeen-yuhs: Bir Kanye Üçlemesi

Rap müziğin efsane ismi Kanye’in şu an bulunduğu noktaya nasıl geldiğini en başından beri mini reality show tadında çekilmiş videolarını izleyerek kendimiz şahit oluyoruz. Prodüktörlüğünün yanına rapçiliği eklemeye başladığı zamanları, annesiyle olan iletişimini, geçirdiği büyük kazayı ve daha fazlasını görebileceğiniz Netflix yapımı dizi, adları “vizyon“, “amaç“, “uyanış” olan 3 bölümden oluşuyor.

Yıl: 2022

Yönetmenler: Coodie, Chike Ozah

IMDb: 8/10

 

Straight Outta Compton

2015 yapımı film efsane hip-hop grubu N.W.A’in oluşum sürecinden başlayarak gangsta rap’in önemli ismi haline gelmeleri, stüdyoda kayıt aldığı anları, turlarını, kısaca geçtikleri yolları anlatan bir film. Ice Cube’u canlandıran ismin Ice Cube’un kendi oğlu olması da filmi ilgi çekici kılan etkenlerden biri. Filmi Netflix’ten izleyebilirsiniz.

Yıl: 2015

Yönetmen: F. Gary Gray

IMDb: 7.8/10

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

ŞEHİNŞAH (15 Eylül - 26 Ekim Arası) Konser Takvimi | KARMA TOUR

Sonraki İçerik

19 yaşında hayatını kaybeden bir yetenek: CAPITAL STEEZ kimdir?

İlgili İçerikler