KANYE WEST’in Instagram hesabında yaptığı paylaşımların özeti (Son 24 saat)

Kanye West, çıkış yaptığı ilk günden bu yana hip-hop içinde en farklı kişiliklerden biriydi. Her zaman deli mi yoksa dahi mi tartışmaları onun ekseni etrafında yapıldı. Son dönemde de özellikle sosyal medya kullanımını arttırmasıyla daha fazla gündeme gelir oldu elbette.

Kanye, The Life of Pablo albümünden sonra sosyal medya kullanımını iyiden iyiye sınırlamış ve bütün sözleşmesini Twitter’a döküp Grammy ödülü üzerine işediği dönem dışında da o kadar da büyük skandallara imza atmamıştı.

Son 2-3 haftadır ise Julia Fox’tan ayrılması, Kim Kardashian ile yaşadığı tartışmalar derken yaşadığı her olayı Instagram post’u olarak paylaşan bir Kanye West ile karşı karşıyayız. Birçok insanın en azından story’den paylaşacağı olayları da post atmasıyla elbette adının da büyüklüğüyle her yerde olay oluyor. Aynı zamanda birçok enteresan bilgiyi de öğreniyor oluyoruz, o nedenle ben kendi adıma memnunum diyebilirim bu Kanye’den. Sürekli olarak post atmak, hikaye paylaşmak yerine Kanye West’in paylaştıklarını böyle bir yazı içerisinde özetlemek daha mantıklı geldi sayfa adına. Kanye, son 24 saat paylaştıkları dışındaki paylaşımlarını temizlemiş durumda. Aslında en önemli gelişmeler de bu arada gerçekleşti desek yanlış olmaz. O nedenle eskiden başlayıp en güncel paylaşıma kadar Kanye’nin paylaşımlarına bir göz atıyor olacağız hep beraber.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Kanye West, şok bir duyuru ile 22 Şubat’ta yayınlayacağı yeni albümü Donda 2’yi dijital platformlara vermeyeceğini ve yalnızca kendi platformu Stem Player üzerinden yayınlayacağını söyledi. Yorumlardan görebildiğim kadarıyla kafalar biraz karışmış görünüyor bu konuda. Sistem şöyle işliyor: Stem Player’in web sitesi olan stemplayer.com üzerinden Kanye’nin tasarlamış olduğu cihazı 200 dolar karşılığında satın alıyorsunuz. Bu cihaz temelde şarkıların vokalleriyle, davullarıyla, bass’larıyla sizin zevkinize göre oynamanıza izin veriyor. Daha önce Donda albümüyle duyurulan cihaz, şimdi de Donda 2’nin “resmi şekilde” dinleneceği tek yer olacak. Bu da şöyle oluyor ki, web sitesinde PLATFORM yazan ibareye tıkladığınız zaman “www.stemplayer.com bağlanmak istiyor” ve “Uyumlu cihaz bulunamadı” uyarılarıyla karşılaşıyorsunuz. Yani elinizde Kanye’nin yeni oyuncağından olsa müziği de oradan dinleyebiliyor olacaksınız.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Kanye, bu paylaşımında geçtiğimiz günlerde Netflix’te gösterime giren yeni belgeselinin platformun zirvesine çıktığını gösterdi. Geri dönüşleri gerçekten güzel oldu Jeen-Yuhs’un. Henüz ilk bölümü yayınlanan belgeselin diğer 2 bölümünü de merakla bekliyoruz.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Bu gönderide ise Kanye West, bu hafta yeni single’ı Nail Tech’i yayınlayan Jack Harlow’u övdü ve Harlow’un şu anda en iyi 5 rapçiden biri olduğunu söyledi. En iyi 5 demek tabii ki çok iddialı ama şarkı gerçekten de çok iyiydi. Gözden kaçıran varsa işi gücü bıraksın dinlesin şu anda.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Kanye West, bu paylaşımında aldığı bir mesajı takipçilerine gösterdi ve Apple’ın sponsorluk anlaşmasını geri çektiğini öğrendik. Sonradan 2 milyon dolar olduğu ortaya çıkan bu anlaşmanın geri çekilme nedeni elbette Kanye West’in Donda 2’yi Apple Music dahil olmak üzere hiçbir dijital streaming platformuna vermiyor oluşu. Kanye’nin çok da bu konuyu umursadığını düşünmüyorum.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Bu paylaşımda Donda 2’nin tracklist’ini görme şansı yakaladık ve albümün 22 şarkıdan oluşacağını öğrendik. Son şarkı City Of Gods dışında da hangi isimlerin albümde yer alacağını henüz bilmiyoruz.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Kanye’nin dün yaptığı en bomba paylaşımlardan biri de buydu. Bir kez daha aldığı mesajı paylaşan Kanye, özellikle paylaşımın caption’ı ile enteresan bir anıyı tüm dünyanın huzuruna sundu. Caption’da aynen şöyle yazıyor: “Apple’ın sanatçıları yalnızca tek bir şekilde görmesini seviyorum. Daniel Ek (Spotify’ın CEO’su) ile görüşüyolar ama Ye ile görüşmüyorlar. Bir keresinde ben ve Virgil Abloh, İsveç’te bir kulüpte Daniel Ek ile beraberdik. Daniel bana ondan daha a*cık götürebileceğimi söyledi.”

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Dinleyenlerine güvenip Donda 2’yi yalnızca kendi platformu olan Stem Player’dan yayınlayacağını söyleyen Kanye West, şimdilik bu kumarı kazanmış gibi görünüyor. Zira, bu paylaşımda görüyoruz ki son 24 saatte 2 milyon doların üzerinde bir hasılat elde edilmiş Stem Player adına.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Bu paylaşımın çok buraya alınacak bir yanı yoktu ama Kanye’nin enteresan sosyal medya kullanımını vurgulamak adına aldım. 50 Cent’in yapacağı yeni film haberini beğeniyor, ekran görüntüsü alıp “Bunu sevdim.” caption’ı ile paylaşıyor.

 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

ye (@kanyewest)’in paylaştığı bir gönderi

Bu paylaşımda Kanye West, “Hip Hop By The Number” isimli sayfanın yaptığı paylaşımının üzerine kendi yorumlarını ekledi. Hip Hop By The Number, Kanye West’in bugüne dek tartıştığı isimleri derlemişti. Kanye ise ekran görüntüsünü aldı ve “Hadi ama çocuklar, bundan en az 2 kat fazladır.” diyip tartıştığı isimleri kendisi tamamladı. Kanye şöyle devam etti: “Apple’ı, Spotify’ı, Vivendi’yi, Universal’ı, Lucian Grainge’yi, TikTok’u, Black History Month’u, Obama’yı, SNL’in tüm kadrosunu, Hillary Clinton’ı, Corey Gamble’ı, Jeff Bezos’u, Charlamagne tha God’ı, Disney’i, liberaller, Pete Davidson’ı da eklemelisiniz.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Red Bull'un yeni programı 64 BARS'ın ilk 2 bölümü yayında!

Sonraki İçerik

2Pac'ın annesi AFENI SHAKUR'un hayatı film oluyor!

İlgili İçerikler