Biggie’nin READY TO DIE albüm kapağındaki bebek kim?

The Notorious B.I.G.’nin hayattayken çıkan ilk ve tek albümü olan Ready to Die, birçok otorite tarafından rap müzik tarihinin en iyi albümleri arasında sayılıyor. İçerisinde “2Pac vs Biggie” veya “Batı yakası vs Doğu yakası” kavgasının da başlangıcı olan “Who Shot Ya?” diss’ini barındıran bu albümün kapağı da aynı kendisi gibi oldukça ikonik.

Birçok rap sanatçısı, bu albümden sonra albümlerinin kapaklarında kendi çocukluklarını kullanmaya başlamıştı. Ancak ne var ki, aslında uzun yıllar zannedilenin aksine, Ready to Die’ın kapağında yer alan bebek aslında The Notorios B.I.G. değil.

Albümün kapağında yer alan bebek, uzun yıllar boyunca Biggie zannedildi. Gerçekten de Biggie’nin bebekliğine benziyor zaten. Biggie dışında Biggie’nin kızı veya Diddy’nin çocuklarından biri olabileceği düşünüldü.

Ready to Die albüm kapağı

Olayın gerçeğiyse; Bad Boy Records, albüm kapağında kullanmak üzere bir ajansa Biggie’ye benzeyen bir bebek aradıklarını söylüyor. Ajansın bulduğu bebek, Bronx doğumlu Keithroy Yearwood. Kendisi şu anda 31 yaşında. Yıllar sonra bu gerçeği New York Times’a verdiği röportajda “İnsanlara gerçeği söyleme vakti geldi. Ready to Die’ın kapağındaki çocuk benim. O kapakta yer almaktan gurur duyuyorum.” sözleriyle duyurmuştu.

Toplamda 6 milyon satılan albümün kapağında yer alan Keithroy Yearwood’un ailesi, o dönem bu fotoğraf çekimi için 150 dolar ödeme almış.

Keithroy Yearwood (2011)
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Pharrell Williams, 51. yaş gününde ücretsiz albüm yayınladı

Sonraki İçerik

D3 & 2run, konuklarıyla beraber IF Beşiktaş sahnesinde!

İlgili İçerikler