Pharrell Williams, 51. yaş gününde ücretsiz albüm yayınladı

Hip-hop tarihinin önemli prodüktör, rap sanatçısı ve moda tasarımcılarından Pharrell Williams, geçtiğimiz gün (5 Nisan) 51. yaş gününe girdi. Pharrell, doğum gününde sürpriz bir şekilde çıkardığı yeni albümüyle dinleyenleri şaşırttı.

Son solo stüdyo albümünü (G I R L) 2014 yılında yayınlayan sanatçı, yeni albümünü alışılandan farklı bir şekilde yayına verdi.

Pharrell Williams, müziğe 1992 yılında Chad Hugo ile beraber kurdukları The Neptunes isimli prodüksiyon grubuyla başladı. Bu grupta prodüksiyonunu yaptığı şarkıların back vokal’lerini üstlenerek dikkat çeken Pharrell, daha sonra N.E.R.D. adını verdikleri grupta ana vokale geçerek adını iyiden iyiye duyurmaya başladı.

2006 yılında ilk solo stüdyo albümü olan In My Mind‘ı çıkaran başarılı sanatçı, “Kendrick Lamar – Alright”, “Frank Ocean – Pink + White”, “Robin Thicke – Blurred Lines (feat. T.I. & Pharrell)”, “Ed Sheeran – Sing” gibi birçok önemli parçanın prodüktörlüğünü üstlendi.

2013 sonunda Despicable Me 2 filmi için hazırladığı Happy isimli parçası, kariyerinin en büyük hit’i oldu. Amerika’da 11x Platinum sertifikası elde eden parça, toplamda 23 ülkenin listesinde zirveyi gördü. Şarkı, YouTube’da 1,2 milyar izlenme ve Spotiy’da da 1,3 milyarı aşkın dinlenmeye sahip.

Ücretsiz albüm

Pharrell Williams, 51. yaş gününü kutladığı 5 Nisan 2024’te sürpriz bir albüm yayınladı. Bu albümle alakalı herhangi bir duyuru yapmayan Pharrell, albümü dijital platformlara vermemiş. “Black Yacht Rock Vol.1, City Of Limitless Access” adını verdiği bu albüm blackyachtrock.com adresinden ücretsiz bir şekilde indirilip dinlenebiliyor. Ayrıca Pharrell’in bu albümü kendi adıyla değil, Virginia adını verdiği bir alter egoyla yayınladığı söylemekte fayda var.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

J. COLE'dan KENDRICK LAMAR'a diss!

Sonraki İçerik

Biggie'nin READY TO DIE albüm kapağındaki bebek kim?

İlgili İçerikler