Çocuğu için şarkı yazan rap sanatçıları: Murda, Eminem ve diğerleri

TDK’nın lafı hiç dolandırmadan “anne ve baba” diyerek açıkladığı ebeveyn tanımı, basitçe bir çocuğun bakımından sorumlu insanlar olarak özetlenebilir.

Rap sanatçılarından bazıları da çocuk sahibi olup bu tanımın içine girdi elbette. Bu içeriğimizde çocuğu için şarkı yazmış rapçi ebeveynlerden bazılarını derledik. Yorumlarda siz de aklınıza gelenleri ekleyebilirsiniz.

Murda – Doğa

Murda, 2019 yılında doğan kızı Doğa’nın adını 2020’de çıkardığı albümüne vermiş, albümde de ona özel yazdığı Doğa isimli bir şarkıya yer vermişti.

 

Eminem – Hailie’s Song

Eminem, özellikle kariyerinin başlarında -ki bu dönem kızı Hailie’yi daha az görmeye başladığı ilk dönem- kızı Hailie için birkaç duygusal şarkı yazmıştı. Bunlardan biri de The Eminem Show albümünde yer alan Hailie’s Song.

 

Şehinşah – Dünya’dan Atlas’a

Şehinşah, özellikle şarkının yayınladığı dönemde sosyal medyada popüler olan oğlu Atlas için birçok metafora verdiği Dünya’dan Atlas’a isimli şarkısını yayınlamıştı.

 

Offset – FATHER OF 4

Şarkının yayınlandığı dönem 4 farklı kadından 4 çocuğu olan Offset, şarkıda 4 çocuğunun onun için neler ifade ettiğine değiniyor.

 

Beyoncé – Blue (feat. Blue Ivy Carter)

Beyoncé, 2012 yılında JAY-Z ile evliliklerinden doğan ilk çocuğu olan Blue Ivy Carter için 2013 yılında onun adını verdiği bu şarkıyı yayınlamıştı.

 

Ozbi – Dünya’m

Ozbi, 2020 yılında dünyaya gelen kızı için Dünya’m isimli şarkısını yayınlamış ve içindeki saf sevgiyi liriklerine aktarmıştı.

 

Nas – Daughters

Nas, 2012 yılında yayınladığı bu şarkısında içerikteki sanatçılara kıyasla farklı bir noktadan bakmış ve kızına babalık yaparken başarısız olduğu anları anlatmıştı.

 

The Game – Life Father, Like Son (feat. Busta Rhymes)

The Game, Busta Rhymes düetli bu şarkısında oğlunun doğacağı haberi almasından başlayıp dakika dakika doğumuna kadar onun için çok özel olan günü direkt bir hikaye anlatıcısı şeklinde anlatıyor.

 

Lauryn Hill – To Zion (feat. Carlos Santana)

Lauryn Hill, 1997’de doğurduğu ilk çocuğu Zion David Marley’e adadığı şarkıda kariyerini yükseltmek yerine kalbinin sesini dinleyip dünyaya Zion’u getirdiğinden bahsediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

Rapçilerin adlarında kullandığı LIL nereden çıktı, neden bu kadar popüler oldu?

Sonraki İçerik

Travis Scott, Kylie Jenner'ı aldatıyor mu?

İlgili İçerikler