POST MALONE nasıl dünyanın en çok dinlenen sanatçılarından biri haline geldi? WHITE IVERSON’ın ünlü olma hikayesi!

Post Malone… 6-7 yıl önce bir burgercide çalışırken, şu anda dünyanın en çok dinlenen müzisyenlerden biri. Bu yazının yazıldığı anlarda Spotify’da 42 milyon aylık dinleyiciye sahip. 2 milyar stream’i geçmiş bir adet ve 1 milyar stream’i geçmiş 7 şarkısı bulunuyor.

Bu kadar kısa sürede buralara nasıl geldi, malumunuz. Gözümüzün önünde gerçekleşti hepsi. Ancak sizleri her şeyin başladığı yere götürmek isterim. Kasedimizi 5 yıl öncesine sarıp, White Iverson diyoruz o zaman.

Burgercide çalışırken kendi çapında gitar çalıp müzik yapan Posty, spora ve özellikle basketbola olan düşkünlüğü nedeniyle White Iverson şarkısını hazırlamış. Şarkının direkt olarak kendisi bir metafor aslında. Post Malone’un bir NBA yıldızı gibi yaşama hayallerinin satırlara dökülüşü. Allen Iverson da sevdiği basketbol yıldızlarından olduğundan bu hayalleri onun üzerinden aktarmış. Zaten hatırlarsanız Post Malone ilk patladığı dönemde Allen Iverson’ın NBA yıllarındaki saç stilini kullanıyordu.Şarkının ortaya çıkış ve patlayış hikayesine geçelim şimdi de. Post Malone şu şekilde anlatıyor: “Şarkıyı yazarken, insanların da benim sevdiğim kadar seveceğini düşünmemiştim. Aslında şarkıyı hazırladıktan sonra hemen yayınlamayı da düşünmüyordum. Ama bir şekilde internete sızmış ve ben de yükleyeyim dedim.”

Bu kararın ardından 4 Şubat 2015 gecesi yatmadan önce Post Malone, şarkıyı SoundCloud hesabı üzerinden yüklüyor. Yatağa yatarken burgercide çalışan, para ve ün sahibi olmayan bir insanken, kalktığında çok farklı bir hayata uyanıyor.

Şarkının yayınlanmasından 2 yıl sonra Allen Iverson ile tanışması bile ne kadar hızlı yükseldiğinin kanıtı.

Post Malone ve Allen Iverson
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

RAP müzikte enteresan akrabalık ilişkileri: Kim kimin kuzeni veya kardeşi?

Sonraki İçerik

CEZA hakkındaki bu 13 bilgiyi MUHTEMELEN ilk kez duyacaksınız!

İlgili İçerikler