RAP müzikte enteresan akrabalık ilişkileri: Kim kimin kuzeni veya kardeşi?

Hip-hop dünyası geçmişten günümüze enteresan akrabalık ilişkileri görmüştür. Biz bazılarını ilk duyduğumuzda çok şaşırmıştık, sizde de aynı etkiyi yaratmasını umuyoruz.

CezaAyben kardeşlerden, Migos ekibine kadar yerli ve yabancı piyasadan enteresan aile bağlarını görebileceğiniz içeriğimize başlıyoruz.

 

Ceza – Ayben

Gerçek isimleri Bilgin Özçalkan ve Ayben Özçalkan Ülkü olan ikilide sizin de bildiğiniz gibi Ceza, Ayben’in öz abisidir. Yıllardır da birlikte şarkılar yapıyorlar zaten. Aynı aileden 2 tane böylesine rapçi çıkması gerçekten enteresan bir olay.

 

Snoop Dogg – Nate Dogg

2011 yılında hayatını kaybeden ve birçok kişi tarafından hip hop tarihinin en kuvvetli sesleri arasında kabul edilen Nate Dogg ile yaşayan efsane Snoop Dogg’un tek benzer yanları soyadları değil. Aralarında kuzenlik ilişkisi bulunan ikili, yıllar boyunca birçok efsane şarkıda birlikte de yer aldı.

 

Juicy J – Project Pat

Memphis’in 2 efsane ismi  ve Three 6 Mafia’nın kurucu üyeleri Juicy J ve Project Pat, aynı zamanda öz kardeşler. İkilinin şarkıları hakkında bir şey söylemeye gerek yok diye düşünüyorum.

 

Patron – Saian

Saian (Güney Erkut) ve Patron (Ege Erkurt) birçoğunuz da bildiği üzere öz kardeşler. 2 kardeşin de aynı müziği sevip onda böylesine başarılı olması gerçekten kolay kolay denk gelecek bir durum değil.

 

Migos

Yüzlerine dikkatli bakarsınız, zaten birbirlerine benzediklerini fark edeceksiniz. Migos grubunda; Quavo, Takeoff’un amcası, Offset ile de Quavo kuzen. Zaten beraber büyüyen üçlünün uyumu da buradan geliyor olsa gerek.

 

Yeis Sensura – Sehabe

Yeis Sensura ve Sehabe ikili de öz kardeşler. Yeis’in gerçek adı Mehmet Çetin iken Sehabe’nin de Barış Çetin.

 

MadeinTYO – 24hrs

Gerçek adları sırasıyla Malcolm Jamaal Davis ve Robert Dozier Davis III olan ikili de öz kardeştir. Kariyerleri boyunca birçok şarkıda beraber yer almışlardır.

 

XiR – Rapozof

Özellikle 2010’lu yıllarda birlikte çokça şarkı yapan ikili, kuzenler. Bu aslında diğerleri kadar kesin bir bilgi değil, ancak öyle olduğu da söyleniyor. Koymak istedik biz yine de, kesin olmadığını belirterek.

 

21 Savage – Young Nudy

Kuzen olan ikilinin bana kalırsa güzel bir uyum var aralarında. İkilinin birlikte yer aldığı şarkılardan özellikle Mister 21, 4L ve Since When’i şiddetle tavsiye ederim.

 

Rae Sremmurd

Swae Lee (Khalif Brown) ve Slim Jxmmi (Aaquil Brown) ikilisinin oluşturduğu Rae Sremmurd da abi ve kardeşin benzer yeteneğine sahip olduğu ender örneklerden.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

EZHEL'in LIGHTS OUT albümü hakkındaki görüşleri!

Sonraki İçerik

POST MALONE nasıl dünyanın en çok dinlenen sanatçılarından biri haline geldi? WHITE IVERSON'ın ünlü olma hikayesi!

İlgili İçerikler