Subjektif bir liste: TÜRKÇE RAP’in özel şarkıları!

Herkesin kendine özel bir şarkısı vardır. Kendinizi o şarkıda bulur ve ufak bir süre içinde bambaşka hislere kavuşursunuz. Mutlu olursunuz ve bazen de üzgün ama bunlar pek önemli değildir.

Sizi anlattığı için seversiniz o şarkıları. Hazırsanız bu duyguları çoğu kişinin hissetmesine yardımcı olan şarkılara göz atalım.

 

Sansar Salvo – Dum Taka Dum

Bu şarkıyı çoğu kişi biliyordur. Hangimiz dinlerken hayata odaklanabiliyoruz ki. Lirikler, nakarat ve olmazsa olmazımız Sans kafiyesi, şarkıda oldukça mevcut. Çoğu kişinin de sıkılmadan yıllarca dinlediği bir şarkıdır. Hâlâ dinlemediyseniz kesinlikle bir göz atın. Düşüncelerinizi değiştirebileceğini düşünüyorum.

 

Norm Ender – Çıktık Yine Yollara

Hiç şüphesiz ki, bu listede olmayı kesinlikle hak eden bir diğer parça. Çoğu Türkçe Rap severin de hayatını şekillendiren, cesaret ve özgüven yükleyen parçalardandır. 10 ve 11 yaşlarımda dinlemeden uyuyamıyordum bile.

 

Sagopa Kajmer – Bir Pesimistin Gözyaşları

Sizce ne kadar konuşulması gerekiliyor. 2003 yılından beri hâlâ kulaklarımızda olan bu şarkıyı uzun süredir dinlemediyseniz hatırlattığımı düşünmenizi isterim.

 

Ceza – Med Cezir

Böyle bir içeriği yapmayı ilk düşündüğümde aklıma gelen ilk parça olmuştu.Dinlerken hâlâ tüylerim diken diken olur. Bu sefer sadece ben değil hepimiz konuşalım günlerce ve yıllarca eskimesin.

 

Yazan: Mali Gökhan

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

TRAVIS SCOTT'ın yeni albüm ismi güzel bir mektupla kesinleşti!

Sonraki İçerik

DRAKE ile YUNG BLEU nasıl tanıştı ve ikili, şarkı için nasıl bir araya geldi?

İlgili İçerikler