TRAVIS SCOTT’ın farklı bir yönüyle tanışın: Sosyal anksiyete

İçeriğe başlarken şunu belirtmekte fayda var ki Travis Scott‘a sosyal anksiyete teşhisi konduğuna dair kesin bir bilgi yok. Tabii ki birçok ünlüde olduğu gibi onda da bunun ibareleri mevcut, zaten verdiği röportajlardan da belirli ipuçları almak kolay.

Bir de Travis’in fotoğraf çekilirken “genellikle” kameraya bakmayı tercih etmediğine dikkat etmişsinizdir. Bu da yine bir sosyal anksiyete belirtisi. Travis yıllar içinde bunu kendi adına ikonik bir poza çevirse de aslında durumun arkasında böyle bir belirti yatıyor.

Travis Scott’ın sosyal anksiyetesi olduğuna dair dedikodular kariyeri yükselişe geçtiği anda itibaren çıkmaya başlamıştı ama sanatçının 2020 yılında yaptığı paylaşım sonrası yaşananlar artık bunu ayyuka çıkardı. Travis, o dönem 34 milyon takipçiye sahip Instagram hesabından Batman kostümü giydiği bir fotoğrafı paylaşmıştı. Fotoğrafın altına gelen ve “Süper kahramandan çok bir hamam böceğine benzemişsin.” noktalarına giden sert yorumlar sonrası Travis Scott hesabını kapatmıştı.

Travis Scott, katıldığı bir röportajda ünlü olmanın sürekli olarak iyi olmak gibi bir baskı oluşturduğunu ve bunun da onu epey zorladığından bahsediyor. “İnsanlar tarafından rahatsız edilmeden günlük işlerimi yapamıyorum. Bazen sanki tüm dünya beni izliyor ve başarısız olmamı istiyor gibi geliyor. Ünlü olmak sizi bir süper kahraman yapmadığı gibi sizi tüketip güvensizlik ve kötü yanlarınızı daha da ortaya çıkarabiliyor.”

Konu ne olursa olsun Travis Scott, idolü Kid Cudi’ye minnettar olabiliyor: “Bazen hayatta bir şeyi başarmak için kendinizi bir sanatçıyla bağdaştırırsınız. Anksiyeteyle başa çıkmak mesela. Benim için Kid Cudi böyle biriydi. Beni dinleyen çocuklar da bazen böyle şeyler söylüyor, ben de bunları çok ciddiye alıp yaptığım her şeyi buna göre yapıyorum. Dışarıda beni dinleyen çocuklar olduğunu biliyorum. Bir gün birinin sıkıntısını geçiriyorum, diğer gün ise diğerininkini. Böyle olaylar beni gerçekten derinden etkiliyor.”

Travis Scott’ın röportajlarını izlerseniz şunu göreceksiniz ki mesela bir Drake kadar rahat değil kamera karşısında. Bütün bu ipuçları gösteriyor ki Travis’in sosyal anksiyetesi yoksa bile topluluklara, kameraya karşı bir alerjisi var. İçeriği Travis’in kameraya bakmadığı fotoğraflar ile bitiyorum.

 

Tr

Total
0
Shares
1 Yorum
  1. Netflixte Olan belgeselini izlediyseniz bi analiz videosu bekliyorum, hayat belgeseli var netflixte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki İçerik

2Pac'ın annesi AFENI SHAKUR'un hayatı film oluyor!

Sonraki İçerik

Rolling Loud 2022'nin inanılmaz kadrosu açıklandı: Ye, Kendrick Lamar, Future ve diğerleri!

İlgili İçerikler